Czy warto odwiedzać lombardy?

Czy warto odwiedzać lombardy – Lombardy w Polsce mają już dość długą historię. Niestety jednak opinia o nich nie ma zbyt dobrej historii.

Czy warto odwiedzać lombardy

Przez to od pewnego czasu można było zauważyć znaczny spadek ich liczby w naszej okolicy, jednak tendencja do tworzenia nowych lombardów powraca. Są to zupełnie nowe sklepy, które są lepiej przygotowane na klientów i często robione są na wzór zachodni. Lombardy to po prostu szansa dla zwykłych ludzi.

Dlaczego mielibyśmy odwiedzać lombardy?

Odwiedzanie lombardów nie wpisało się jakoś w nasze kulturowe przyzwyczajenia. Jest to też spowodowane pewną obawą, że przecież skoro tam są rzeczy używane, to pewnie są one uszkodzone. Jest to błędne przeświadczenie, ponieważ przecież jak w każdym innym sklepie, również w lombardzie sprzedawca stara się, aby każdy jego produkt był w jak najlepszym stanie i dba o to, co będzie sprzedawać. Lombardy to po prostu miejsca, w których można znaleźć co prawda rzeczy używane, lecz w bardzo dobrym stanie i nieraz w bardzo dobrej cenie.

Lombardy są pewną okazją dla każdego z nas. Jeśli mamy jakieś nietypowe hobby, to znaczy kolekcjonowanie monet, znaczków, a może starych przedmiotów codziennego użytku, odbiorników radiowych, czy cokolwiek jeszcze sobie wymyślimy, to właśnie lombardy mogą być nam bardzo pomocne, ponieważ właśnie tam takie przedmioty można znaleźć. Osoby o nieco bardziej przedsiębiorczym usposobieniu również mogą świetnie odnaleźć się w lombardach. Na czym można tam zarobić? Jeśli ktoś jest prawdziwym łowcą okazji, to zarobi zarówno na sprzedaży, jak i na kupnie. Wystarczy dobrze poruszać się w środowisku właśnie lombardów, kolekcjonerów i nauczyć się szybkiej wyceny przedmiotów. Tylko tyle potrzeba, by z odwiedzanie lombardów stworzyć prawdziwy biznes.

Odwiedzanie lombardów to może być także świetny sposób na to, aby poznawać różne historie i móc nieco powiększyć swoją wiedzą na różne tematy. Każdy przedmiot ma jakąś swoją historię, a szczególnie te starsze przedmioty mogą się nią pochwalić. Poznając tę historię, możemy lepiej poznać dawną rzeczywistość i uświadomić sobie, jak kiedyś było. Warto po prostu od czasu do czasu wybrać się tam i nawet pooglądać sobie różne przedmioty, może coś ciekawego wpadnie nam w oko, co nam może się przydać.

Zarabiaj na lombardach

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, lombardy to mogą być miejsca, w których można dobrze zarobić. Taki zarobek może być z różnych źródeł, a raczej sposobów. W ten sposób można się wiele nauczyć, nie tylko zyskujemy pieniądze, lecz także nabywamy pewne umiejętności, które mogą nam się przydać na co dzień. Nauczymy się odpuszczać, gdy coś staje się dla nas nieopłacalne, nauczymy się dobrze wyceniać wartość różnych rzeczy, będziemy wiedzieć, kiedy ktoś próbuje nas naciągać, a kiedy okazja przechodzi nam koło nosa.

Jedną z najlepszych możliwości zarobku i chyba najłatwiejszych, jest po prostu sprzedaż przedmiotów. Jeśli jest się typem zbieracza i zamiast wyrzucać niepotrzebne już przedmioty, chowa się je gdzieś do szafy, to najlepiej będzie teraz przejrzeć każdy zakątek w domu, w poszukiwaniu właśnie takich niepotrzebnych rzeczy. Teraz wystarczy to wszystko uporządkować i podzielić na te przedmioty, które nadają się do sprzedaży i na te, które się nie nadają. Jednak do tej drugiej grupy najlepiej będzie po prostu zaliczyć przedmioty, które są całkowicie zniszczone i nie nadają się do niczego. Reszta przedmiotów, nawet jeśli dla nas wydaje się niepotrzebna, to dla innych może być bardzo wartościowa. Należy być więc w ocenie bardzo ostrożnym, ponieważ nawet stara kolekcja komiksów, którą my byśmy po prostu wyrzucili lub spalili, dla innych będzie warta nawet kilkaset albo i więcej złotych. Nieraz może to być dla nas pewne zaskoczenie, lecz każdy przecież indywidualnie ocenia wartość jakiegoś przedmiotu. Czasem na takiej sprzedaży można zarobić naprawdę niezłą sumę.

Na samej sprzedaży jednak się nie kończy. Lombardy oferują również taką usługę, jaką jest zastaw. Można to określić jako czasowy zarobek, czy też po prostu pożyczkę, w zamian za jakieś zabezpieczenie. Na czym to polega? Bierzemy jakiś wartościowy przedmiot i udajemy się z nim do lombardu. Tam zostaje on wyceniany i oczywiście możemy tę cenę negocjować. Zostawiamy w lombardzie przedmiot i w zamian dostajemy pieniądze. Teraz ten przedmiot będzie na nas tam czekać i będziemy mogli go wykupić, za tę samą cenę. Jednak lombard nie będzie go trzymać w nieskończoność. W zależności od zapisu w umowie, lombardy co jakiś czas wymagają, aby odnawiać u nich zastawa i trzeba wpłacać pewną sumę, ponieważ w innym wypadku przedmiot przechodzi na własność lombardu i może on go sprzedać. Jeśli uzbieramy pieniądze, które były nam pożyczone, to teraz tylko wystarczy udać się do lombardu i wykupić swój przedmiot.

Była już mowa o samej sprzedaży, jednak okazją do niezłego zarobku może być też najpierw kupno w lombardzie, a potem odsprzedaż do kogoś innego, czy też nawet do innego lombardu. Wystarczy tylko odwiedzać właśnie takie miejsca jak lombardy i wyszukiwać okazje. Mogą to być kolekcjonerskie przedmioty, czasem przeceny, a czasem zaniżona wartość jakiegoś przedmiotu. My musimy po prostu zauważyć zarobek tam, gdzie nie zauważa tego właściciel lombardu. Odkupując taki przedmiot, musimy zrobić to po takiej cenie, abyśmy byli pewni, że zarobimy na nim, czy też, chociażby zwróci się on nam. Teraz już tylko wystarczy chodzić po miejscach, w których ktoś zaoferuje nam jak najlepszą cenę i zarabiać. Proces ten może być powtarzany w nieskończoność, a my będziemy na tym się po prostu bogacić.

Skąd szybka pożyczka?

Czasem może zdarzyć się tak, że po prostu jesteśmy w sytuacje, kiedy nie mamy pieniędzy, lecz są one nam one bardzo potrzebne. Od razu oczywiście przychodzi na myśl wzięcie kredytu. Czy komuś naprawdę się chce bawić w całą tę papierkową robotę, szczególnie jeśli są to niewielki kwoty? Wiele lombardów oferuje pożyczki i to może być dla nas świetne rozwiązanie, bo takie pożyczki są bardzo szybkie i pieniądze do ręki trafiają do nas nawet po kilkunastu minutach. Jedyne, na co musimy uważać, to zapisy w umowie, oprocentowanie i ewentualne dodatkowe koszty. Jednak przedsiębiorca, który nie chce naciągać swoich klientów, będzie ich traktować sprawiedliwie i nie będzie żadnych ukrytych kosztów, ani żadnego ogromnego oprocentowania.
Jak więc wygląda cały proces udzielania pożyczki? Udajemy się do wybranego lokalu i mówimy, o co nam chodzi, podpisujemy umowę z właścicielem lombardu i zaraz już otrzymujemy pieniądze do ręki lub na konto. Czy jest coś szybszego i prostszego? Nie jest to wcale niebezpieczne, wystarczy tylko do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem.

Pozbądź się z domu staroci

Niektórzy z nas mogą być tymi szczęśliwcami, którzy mieszkają w starych kamienicach lub domach, mieszkaniach odziedziczonych po przodkach. W takich lokalach można znaleźć naprawdę ciekawe przedmioty, nieraz sprzed wieków, które aktualnie są bardzo dużo warte. Czasem mogą to być nawet kilkudziesięciu letnie przedmioty, które jednak już mają znaczną wartość, ze względu na przykład na tę wartość kolekcjonerską. Takie przedmioty warto po prostu spakować do auta i wybrać się z nimi do lombardu. Mogą one być całkiem sporo warte i będziemy mogli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Pozbędziemy się niepotrzebnych nam staroci i jednocześnie będziemy mogli na nich zarobić. Jest to chyba świetny interes i szkoda byłoby z niego nie skorzystać.

Możesz się sporo nauczyć

Lombardy nie tylko są miejscem, w którym możemy kupować i sprzedawać, lecz jeśli ktoś potrafi dobrze wykorzystać szansę, jaką dają, można w nich także nauczyć się negocjacji. W jaki sposób? Wystarczy tylko udać się do lombardu i wybrać przedmiot, który chcielibyśmy kupić. Następnie oceniamy, ile jesteśmy w stanie dać za dany przedmiot i taki maksymalny próg sobie ustalamy. Teraz proponujemy sprzedawcy, że kupimy dany przedmiot, ale zaczynamy z niższego progu i oferujemy konkretną cenę. Sprzedawca raczej się nie zgodzi, więc tu zaczną się negocjacje. My prowadzimy do takiego momentu, aby cena wynosiła naszą górną granicę lub poniżej jej i aby udało się dany przedmiot kupić. Jeśli nam się to uda, możemy mówić o sukcesie, jednak możemy też ponieść porażkę i wtedy czas może nieco zmienić technikę. Gdy już nam się uda, to bierzemy przedmiot i udajemy się z nim do innego lombardu, w którym za to próbujemy sprzedać przedmiot za jak najwyższą cenę. Oczywiście zaczynamy z górnego pułapu, lecz pamiętając o dolnej granicy, która powinna wynosić tyle, że na przedmiocie zarobilibyśmy chociaż trochę. Proces powtarzamy, aż nie osiągniemy mistrzowskiego poziomu. Właśnie w ten sposób zarówno będziemy mogli się czegoś nauczyć, jak i też będziemy mogli na tym zarobić.

Czy lombardy będą się rozwijać?

W tym momencie możemy mówić o powrocie lombardów na polski rynek. Przez pewien okres były one bardzo mało popularne, więc nieco znikły z naszej okolicy, lecz teraz coraz więcej ludzi je odwiedza i coraz więcej będzie ich powstawać. Jest to dobra tendencja, ponieważ może wreszcie Polacy nauczą się, że są to miejsca, do których naprawdę warto zaglądać, ponieważ można w nich znaleźć wiele ciekawych przedmiotów i nieźle zarobić. Im więcej ludzi zacznie odwiedzać lombardy, tym lombardy będą oferować lepsze warunki i przedmioty o lepszej jakości. Lombardy więc będą się rozwijać, jeśli my zaczniemy je odwiedzać.

Szukaj rzeczy w świetnym stanie

Odwiedzając pobliskie lombardy można znaleźć zarówno starocie, jak i praktycznie nowe przedmioty, które są w świetnym stanie i będą mogły posłużyć nowemu nabywcy jeszcze przez bardzo długi czas. Nie powinniśmy więc myśleć o takich sklepach, jako sklepach rzeczami niezdatnymi do użytku. Jest to raczej tylko nasz zbędny stereotyp, którego powinniśmy pozbyć się z naszej głowy.

Lombardy będą się rozwijać w Polsce i my powinniśmy im w tym pomagać. Gdy w końcu nauczymy się je odwiedzać, będziemy mogli przekonać się, jak wiele wspaniałych rzeczy można w nich znaleźć. Jeśli ktoś jeszcze nie był w lombardzie, to właśnie teraz, gdy tylko zdarzy mu się obok takiego przechodzić, powinien wstąpić i samemu przekonać się, że nie warto tracić okazji.

Poradnik

Najczęściej wyszukiwane: Czy warto odwiedzać lombardy i sprzedać złoto  Czy warto odwiedzać lombardy i sprzedać laptopa Czy warto odwiedzać lombardy Czy warto odwiedzać lombardy Czy warto odwiedzać lombardy Czy warto odwiedzać lombardy Czy warto odwiedzać lombardy  Czy warto odwiedzać lombardy Czy warto odwiedzać lombardy Czy warto odwiedzać lombardy

 

Skup Gier w Kołobrzegu

4.5 2 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
5 lat temu

Lombardy to miejsca godne uwagi, bo można tam kupić różne przedmioty w rozsądnych cenach. Czasami trafiają się rzeczy całkowicie nowe, nieużywane praktycznie „za grosze”. Ja np., z lombardu kupiłam rowerek dla synka i jestem bardzo zadowolona.

Johnny B.
Johnny B.
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Niekiedy trafi się coś, co przez obsługę lombardu zostaje wycenione na grosze, a warte jest dużo, dużo więcej – rzadki tytuł gry/filmu/ jakiś oldschoolowy telefon itp., natomiast i tak jestem zdania, że nie warto. Model działania taki sam jak w parabankach, towar wyceniany za 30-50 % wartości, także tylko w przypadku patowej sytuacji można pójść, by coś zastawić.

Iga
Iga
5 lat temu

Mnie się lombardy dziwnie kojarzą. Ale może się mylę, bo w niektórych lombardach naprawdę są fajne rzeczy za dużo mniejszą sumę niż w elektromarketach czy u jubilera. Poza tym masz możliwość negocjacji ceny.

Bialypb
Bialypb
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Lombardy? Jasne że warto odwiedzać czasami idzie sprzedać coś używanego czy nawet nie potrzebnego i zyskać kilka groszy a czasmi nawet za te kilka złotych idzie coś sobie dobrego fajnego i nawet niezłym stanie kupić zamiast wydawać wiele pieniędzy.