Ile można zarobić pracując sezonowo w Holandii?

Wielu Polaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. Przede wszystkim chodzi o to, aby zarobić więcej pieniędzy, albowiem na zachodzie łatwo otrzymać dobrze płatną pracę. Niektórzy szukają zatrudnienia na własną rękę, a inni poprzez agencje. Niekiedy nie ma nawet potrzeby znajomości języka obcego, aby wyjechać i zarabiać pieniądze. Choć z pewnością podstawy języka umożliwiają lepszą asymilację w nowym środowisku życia i pracy. Jak w tej chwili kształtują się zarobki w Holandii i czy warto odwiedzić ten kraj nie tylko turystycznie? Czytaj dalej!

W jakich zawodach są poszukiwani pracownicy w Holandii?

Istnieje co najmniej kilka grup zawodowych, których pracownicy są poszukiwani za granicą. Kogo szukają pracodawcy w Holandii? Głównie:

  • dekarzy,
  • pracowników produkcji,
  • magazynierów,
  • stolarzy,
  • osób zbierających owoce, warzywa lub kwiaty,
  • osób opiekujących się starszymi ludźmi.

Oczywiście zdarzają się również ogłoszenia dla nauczycieli czy kasjerów. Tak naprawdę każdy znajdzie miejsce pracy, jeśli tylko nawiąże współpracę z agencją. Pracownicy firmy pośredniczącej w zatrudnieniu zbierają oferty od pracodawców i dopasowują odpowiednich kandydatów. Dzięki czemu nie trzeba samodzielnie przeglądać setek, niekoniecznie interesujących ogłoszeń w internecie. 

Ile na godzinę można zarobić za granicą?

W Holandii podobnie jak w innych krajach stawki są różne w zależności od stanowiska pracy oraz formy zatrudnienia. Niektórzy pracodawcy rozliczają się za godziny, a inni płacą ustaloną kwotę raz w miesiącu. Stawki wahają się od 9 do nawet 17 euro za godzinę pracy. Jednak specjaliści i osoby z wysokimi kwalifikacjami mogą zarabiać jeszcze więcej.

Praca sezonowa rządzi się swoimi prawami, albowiem zwykle nie trzeba martwić się o zakwaterowanie, ponieważ otrzymuje się je w miejscu pracy. Jedyne co musi sobie zapewnić pracownik to wyżywienie. Niestety ceny produktów spożywczych są za granicą wyższe niż w Polsce, dlatego pracownik musi mieć świadomość, że część jego wypłaty będzie musiała pokryć koszty utrzymania. 

Gdzie szukać pracy sezonowej w Holandii? 

Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest znalezienie zatrudnienia poprzez agencje pracy. Jadąc na wyjazd za pośrednictwem takiej firmy nie musimy się martwić o to, że na miejscu nie zastaniemy wcześniej ustalonych warunków, albo ostatecznie stawka godzinowa będzie o wiele mniejsza niż zapowiadano. Agencje wynajmują specjalne autobusy, które wiozą pracowników w określone miejsca w Holandii, więc nie trzeba też martwić się o transport. Sprawdź ofertę Holland Contracting

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments