Firma Budowlana Bieruń

      Brak komentarzy do Firma Budowlana Bieruń

I choć ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej spotykają się rozwiązania tylko w Polsce wdrażane, a to na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z wiedzą o otoczeniu oraz gorszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich spraw i wartościach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie powiększającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Toszek

 

Panie Krystianie – skąd plan na stworzenie KDE?

Z analiz potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo praktyczne zresztą – które idą do sieci z wiedzą o kilka obsłudze i ekologicznych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy lokali z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest niezła i pozytywna. Tak powstało KDE, które jako jedyne z ważnych marek w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z całą odpowiedzialnością mogę zauważyć – sprawiamy to dobra.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Toszek

Na czym polega magia domu pasywnego? Która stanowi jego jakość?

Powtarza się, że w sektorze takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wynikające ze źródeł odnawialnych – na przypadek z gruntu, światła słonecznego, ciepła tworzonego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia stosowana jest na zatrzymanie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie jest więcej usytuowanie budynku zaś jego wentylacja. Właściwie każdy element realizacji domu pasywnego wymaga być przemyślany od powodu do celu. To inwestycja, jaka stanowi się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub stanowi obecne dodatkowe do wzięcia w lokalnych warunkach klimatycznych?

Kwestią jest właściwie sporządzony projekt oraz wielka klasę wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. To istnieje dobro dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Tak nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio przerwa w Polsce, ale zawsze warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Toszek

Co więc?

Jesteśmy w stanie zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w zakładzie pasywnym. W nieodpowiednich warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, choć w góra mniejszym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych oddają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie własnych apartamentu w dróg do normalnych systemów.

Jaki jest typowi koszt budowy budynku pasywnego?

To krótkie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w przyszłości. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do klasycznej metody budownictwa. Co ważne – te różnice zaczynają zacierać.
Są udane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Media i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sylwetkę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Jest ciągle jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi świadczyć budowy na największym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Użytkowników spory odłam z nich wpływa do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to trudny proces – każdy jego czas wymaga być zrobiony jak prawidłowo, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Toszek

Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertą KDE Construction na kartce , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o