Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, ażeby dostać kredyt hipoteczny?

Wielu ludzi marzy o otrzymaniu kredytu hipotecznego, który pozwoli na uzyskanie własnego domu, mieszkania oraz uzyskanie wreszcie niezależności od swoich rodziców.

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młode osoby starają się o posiadanie własnego kąta, natomiast żeby dostać kredyt hipoteczny, należy spełniać kilka ważnych warunków, które wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny uzyskać może pełnoletnia osoba – musi mieć ukończony 18 rok życia, a wiele banków proponuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia znacznie korzystniejsze warunki uzyskania kredytu, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Dużo zależy również od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie żeby spłata ostatniej raty przypadała maks. między 75 a 80 r. ż. Bardzo ważna jest też nasza historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie zostanie przyznany osobie mającej złą historię kredytową i jakąkolwiek zaległość ze uregulowaniem rat, nawet jeżeli zobowiązania wcześniejsze opiewały na niewielkie sumy. O tym należy pamiętać!

Wysokość kredytu oraz decyzja o jego otrzymaniu uzależniona jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy bardzo niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, bo potencjalny kredytobiorca mógłby posiadać problem ze spłacaniem rat. Banki pod uwagę biorą też ilość członków w rodzinie, będących na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, a także wysokość wziętych w danej chwili kredytów. Takie wskaźniki finansowe są fundamentem jeżeli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej.

Wspomnę jeszcze, że bardzo dużą szansę na kredyt hipoteczny ma osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt albo mogą się one zdecydować na przyznanie konsumentowi nieco niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o