Zalety korzystania z internetu mobilnego

      4 komentarze do Zalety korzystania z internetu mobilnego

Z internetu mobilnego korzysta każdy kto ma internet w telefonie. Ponadto z technologii tej korzystamy, używając także innych urządzeń: PDA, przenośnego małego routerka albo modemu podłączanego do złącza USB
naszego komputera. Warto zatem przeczytać i dowiedzieć się kilku ciekawych informacji o tym czym jest ta technologia, jakie są jej zalety i kiedy warto się na nią zdecydować.

 

Największe zalety internetu mobilnego

Przenośność to największa zaleta tego rozwiązania – możemy korzystać z internetu mobilnego właściwie wszędzie. Większość ludzi na całej Ziemi ma dostęp do tego Internetu. Już przed rokiem 2010 połowa ludzi na naszej planecie była w zasięgu tej technologii. Ograniczeniem jest tutaj odległość, gdyż gdy nie będziemy w zasięgu sieci komórkowej to zostaniemy odcięci od Internetu. Innym plusem jest prostota użycia – to zazwyczaj włączenie routera, który nie wymaga specjalnej konfiguracji albo włożenie modemu do portu USB i instalacja oprogramowania klikając kilkukrotnie przycisk „Next”. Dzięki tej technologii zwiększyła się funkcjonalność serwisów www – dodano nowe funkcje w witrynach jak nawigacja głosowa lub sprawdzanie lokalizacji. Kolejną zaletą jest mnogość ofert u operatorów – dzięki konkurencji na rynku klienci mają pewność, że oferty będą tańsze i na wysokim poziomie. Można również do tego internetu wybrać dodatkowo urządzenie np. tablet, telefon lub laptopa – jest to także plus, gdyż w sumie zapłacimy mniej niż jakbyśmy wybrali osobne oferty u różnych operatorów.

Kiedy warto korzystać z internetu mobilnego?

Dzięki nakreślonym plusom w poprzednim akapicie można powiedzieć, iż każdy kto dużo podróżuje będzie zadowolony z tego rozwiązania. Myślę, iż nie warto wspominać o technologii 2G, gdyż jest to już przeszłość i mało internautów z niej korzysta. Osoby, które nie mają szczególnych wymagań co do szybkości łącza, gdyż internet mobilny 3G ma szybkość łącza około 5 megabitów na sekundę przy pobieraniu danych, zależnie od operatora. Z internetu 3G nie będą zadowolone osoby, które ściągają dużo plików „ważących” po kilka GB – pojedynczy plik ściąga się kilka godzin. Oczywiście są oferty z szybszym łączem i droższe ale to są oferty internetu mobilnego 4G (następnej generacji) – ta technologia dochodzi do 300 megabitów na sekundę przy pobieraniu danych ale średnia dla poszczególnych operatorów to około 30 megabitów na sekundę. Warto sprawdzić szybkości łącz u poszczególnych operatorów i cenę, aby wybrać dla siebie optymalną ofertę.

Limity transmisji internetu mobilnego

Oferty u operatorów telekomunikacyjnych mają narzucone limity wysyłania i odbierania danych w ciągu miesiąca. Po przekroczeniu limitu prędkość danych spada do kilkudziesięciu, kilkuset kilobajtów na sekundę – przy obecnym zaawansowaniu stron internetowych takiej prędkości prawie nie da się używać. Zazwyczaj limity u operatorów osiągają wartość 20, 30, 40, 50 GB itp. – w przeszłości były to o wiele mniejsze, kilkugigabajtowe wartości. Oczywiście są także oferty droższe – bez limitu pobierania i wysyłania danych w ciągu miesiąca.

 

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iga
Iga
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Miałam kiedyś taki Internet. Nie wystarczał mi, wiecznie musiałam czekać, aż znów będą liczyć mi nowe GB. Zrezygnowałam z takiego Internetu w zaciszu domowym. W telefonie niezbyt mi to przeszkadza.

Teresa
Teresa
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Takie wyjście mi odpowiada ale nie w domowych pieleszach. W domowych pieleszach jak najbardziej wygrywa ogólnodostępne w domu WI-FI. W telefonach wygrywa transmisja danych ja bez niej nie wyobrażam sobie funkcjonowania.

Marta
Marta
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Zalet korzystania z internetu mobilnego jest mnóstwo. Jest to przede wszystkim internet, który można i każdy ma w swoim telefonie. Ale do domu internet mobilny nie zdaje egzaminu. Przecież jak sama nazwa wskazuje to internet mobilny to czemu używać go jako stacjonarny?

Julek
Julek
5 lat temu

ja uzywam bdi aero2 to zaleta jest jeszcze taka ze jest za darmo XD