Leczenie łuszczycy: jakie maści mogą pomóc chorym?

Łuszczyca jest chorobą niezwykle uciążliwą. Pokryta pęcherzykami i srebrzystymi łuskami skóra swędzi, a jej wygląd staje się dla wielu chorych przyczyną poważnych kompleksów. Niestety brak środków, które pozwoliłyby na skuteczne wyleczenie tej choroby.

 

Istnieje za to wiele maści i past, które pomagają chorym w trosce o skórę oraz pozwalają na łagodzenie dolegliwości związanych z łuszczycą. Jakie środki przeznaczone do użytku zewnętrznego mogą się okazać cennym wsparciem dla wielu pacjentów zmagających się z tym schorzeniem? Oto pięć leków, z których już teraz mogą korzystać chorzy na łuszczycę.

1. Maść salicylowa
Jednym z tych leków, dzięki którym łuszczyca przestaje być aż tak wielkim problemem, jest maść salicylowa. Ponieważ zbyt wielka ilość tej pasty może stać się przyczyną zatrucia, z maści tej można korzystać tylko w przypadku mniejszych powierzchni ciała. Zazwyczaj jest ona stosowana w leczeniu skóry głowy, w którym to przypadku zalecana jest płynna postać tego leku.

2. Leki dziegciowe
Leki dziegciowe to kolejna grupa środków przeznaczonych do użytku zewnętrznego, dzięki którym można wspierać swą skórę w walce z łuszczycą. Leki te wspierają proces łuszczenia się naskórka, są też cenione jako środki pozwalające na prowadzenie skutecznej walki ze stanami zapalnymi skóry. Warto jednak pamiętać, że przy korzystaniu z takich leków należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ich niewłaściwe zastosowanie może się okazać przyczyną dalszych problemów ze zdrowiem.

3. Maści glikostereoidowe
Ta maści również mogą się okazać pomocne w walce z łuszczyca, jednak i w ich przypadku należy zachować szczególną ostrożność. Mogą one wprawdzie skutecznie hamować rozwój łuszczycy, częste są jednak sytuacje, w których pacjenci zamiast cieszyć się zdrowszą skórą, musza walczyć ze skutkami ubocznymi stosowania takich leków.

4. Pasty z cygnoliną
Pasty te są jednymi z tych leków do stosowania zewnętrznego, z których bardzo często korzysta się w wielu klinikach dermatologicznych. Są to jednocześnie leki, z których można korzystać w domu – oczywiście pod nadzorem lekarza.

5. Maści i pasty kortyzonowe
Maści i pasty kortyzonowe to kolejne leki, które są dość bezpieczne i z których można korzystać w ramach domowej terapii. Choć nie powodują one skutków ubocznych, nie można ich stosować ciągle. Oprócz urządzania przerw, warto też pamiętać o kontrolach lekarskich, które pozwolą w razie konieczności wykryć drobne nieprawidłowości związane ze stosowaniem takich właśnie leków.

Łuszczyca jest poważnym problemem i chorobą, która dla współczesnej medycyny jest wielkim wyzwaniem. W walce z tą przewlekłą chorobą maści oraz pasty mogące poprawiać wygląd skóry zajmują miejsce bardzo ważne. Dla wielu pacjentów są one cennym wsparciem oraz szansą na unikanie takich problemów, jak stany zapalne skóry.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon
 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o