jaki tablet wybrać chińskiego huawei czyli Mediapad m3 lite 10 ?

Czy potencjalny kupiec urządzenia typu tablet powinien wziąć pod uwagę urządzenie od popularnego chińskiego huawei czyli Mediapad m3 lite 10 ? Artykuł przedstawia pewnego rodzaju recenzje jak poradę dla kupującego sławnego swego czasu moblinego urządzenia będącego alternatywą między laptopem a smartfonem sprzętu z pod skrzydeł Huaweia – Mediapada m3 Lite 10.

Duży osób, zdążyło dostrzec, iż sława i rozpowszechnienie urządzeń jeszcze o jeszcze większej mobilności od laptopów dobiegł końca. Mimo temu faktowi wiele osób jednak nadal są użytkownikami tych sprzętów. Używają oni ich w głównej mierze do przeglądania sieci internetowej, zdjęć, filmów czy różnego pokroju multimediów w miejscach takich jak pokłady pojazdów podniebnych, czy też leżąc i odpoczywając na domowej wersalce. Dzisiejsza analiza i ocena podlega tabletowi, który jest przyzwoicie wykonany jakościowo, a kwota, jaką za niego zapłacimy, nie jest kolosalna i nie wyczyści naszych portfeli, zwłasza ze względu na fakt, iż od końca wakacji zeszłego roku znalazł się w wielu marketach oferujących urządzenia elektroniczne w atrakcyjnej, promocyjnej cenie, czyli tabletu Huawei MediaPad M3 Lite 10 prodokującego przez chińskie przedsiębiorstwo Huawei.

Główne cechy technicznego wyposażenia „maszyny” od Hueaweia M3 Lite 10

. Ekran o wyświetlaczu ciekłokrystalicznym o wielkości 10,1 cali i rozdzielczości 1920 × 1200 pix. Procesor CPU (ang. central processing unit) o ośmiu rdzeniach z systemem System On Chip Snapdragon 435 firmy Qualcom o taktowaniu 1,4 Gigaherców 3 Gigabajty pamięci Random Access Memory System operacyjny o jądrze popularnego Linuksa — Android w nowoczesnej wersji 7.0 z równie nowoczesnym interfejsem użytkownika w odsłonie 5.1Android 7.0  32 Gigabajty dysku pamięci wewnętrznej aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli  kamera o rozdzielczości 8 megapikseli  Internet Long Term Evolution czwartej kategorii. System bezprzewodowej komunikacji urządzeń — Bluetooth wbudowaną sieć bezprzewodową Wireless Fidelity taktowania 2,4 i 5 gigaherców wszystkich kategorii  system nawigacji Global Positioning System i Glonass wejście na zewnętrzne karty pamięci formatu microSd złącze komunikacyjne micro Universal Serial Bus identyfikator linii papilarnych palcy człowieka  baterie o ogromnej wielkości 6660 miliamperogodzn. Przyzwoitą wielkość zewnętrzną urządzenia o wymiarach 241,3 × 171,5 × 7,1 mm, waga niemal pół kilograma a dokładniej 460 gram. Kwota, którą trzeba obecnie zapłacić, by stać się posiadaczem Huawei MediaPad M3 Lite 10 wynosi około tysiąca polskich złotych w szarej i czarnej odsłonie.

Jakość produktu

Spoglądając na urządzenie od chińskiego producenta Huawei MediaPad M3 Lite 10, można stwierdzić, że jest one stworzone bardzo minimalistycznie. Jest to sprzęt, na który spoglądając, odnosi się wrażenie, że wygląd tego tabletu jest jego zdecydowaną wadą, lecz patrząc z innego punktu widzenia jego design, jest wpadający w oko, bo wygląda on należycie odpowiednio. Większość zewnętrza jest zaprojektowane z przedmiotów plastkichowych, lecz okrążające go obramowanie jest stworzone z aluminium, co sprawia wrażenie bardzo ekskluzywnego. Więc w tej kwestii wygląd mobilnej zabawki — bo tak można nazwać ten sprzęt, będzie dla jednych wadą a dla drugich zaletą. Do reszty zaprojektowania urządzenia pod względem jakościowym nie można mieć większych obiekcji, ponieważ jest to wykonane naprawdę konkretnie, doskonałe umiejscowienie klawiszy zewnętrza jest ogromnym autem, jak i większość z fragmentów, także są bardzo dobrze, komfortowo zaprojektowane. Obramowanie, również jak najbardziej na ogromny plus, gdyż nie są one zgodne z nazwą urządzenia „Lite” wielkości kolosalnych.

Budowa

Z faktu, iż chiński produkt jest wyposażony w wyświetlacz o aż dziesięciu calach, czyli około dwudziestu pięciu i czterech dziesiątych centymetrów, powinien być on stosowany w poziomie, dzięki czemu w dolnej części możemy odnaleźć identyfikator ludzkich linii papilarnych a w części górnej małej wielkości kamerę fotograficzną. Po prawej stronie napotkać można przyciski przeznaczane do zmniejszania i zwiększania natężenia głośności dźwiękowej i przycisk służący do uruchamiania i wyłączania sprzętu zaś po lewej stronie znajduje się miejsce z wnękami przeznaczone do odczytywania karty pamięci zewnętrznej SD o jednym z najmniejszych formatów — micro i miejsce na złącze komunikacyjne Universal Serial Bus także o formacie micro. Dół urządzenia oferuje przyrządy dźwiękowe audio i wejście słuchawkowe mini jack o standardowej wielkości 3.5 milimetrów, który powinien być raczej umiejscowiony w dolnym rogu a wejście złącza komunikacyjnego Universal Serial Bus w samym środku dolnej części mobilnej „zabawki”, lecz jest to jedynie małym szczegółem. Uciążliwe jest także znajdowanie się aparatu fotograficznego, który jest aparatem głównym znajdującym się z tyłu po lewej górnej stronie i z łatwością można go przysłaniać rękom podczas fotografowania, powinien być on bardziej po środku tylnej klapy tabletu.

Ekran

Mimo iż w urządzeniu nie jest zastosowana rozdzielczość ultra High Definition 2560 × 1440, czemu nie można się dziwić ze względu na kwotę, jaką ono kosztuje, posada ekran o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli i dziesięciu i jednej-dziesiątej cala, co daje łącznie pikseli o zagęszczeniu 224 na cal długości, co jest równie komfortowym rozwiązaniem i pozwala oglądać filmy, zdjęcia i inne multimedia bardzo ciesząc gałki oczne. Jedną z nielicznych wad wyświetlacza są nie dokładności ikon wyświetlanych na krawędziach ekranu, co jednak jest ciężkie do dostrzeżenia i nie stanowi bardzo dużego problemu i jest całkowicie mankamentem przyjmowanym dla przeciętnego mniej wybrednego użytkownika do zniesienia. Zauważą wadę to jedynie maniacy urządzeń mobilnych i wykwintni koneserzy jakości, których wiemy ze względu na dzisiejsze standardy bardzo mało. Zaś Natężenie światła wyświetlacza, także jest ogromnym plusem urządzenia, ze sprzętu można użytkować rewelacyjnie w porach nocnych, kiedy bywa bardzo ciemno, najwyższa jasność, z której powinno się korzystać w porach, kiedy promienie słoneczne często dręczą śmiertelników na ziemi sprzęt, spisuje się, także dobrze, lecz delikatnie większa jasność maksymalna byłaby mile widziana. Całe zadanie ułatwia identyfikator oświetlenia, który ułatwia dostosowanie jasności wyświetlacza do panujących wokół urządzenia warunków, tę funkcję tablet pełni rewelacyjnie, wykonując ją w mgnieniu oka przy nawet minimalnej zmianie warunków oświetleniowych. W opcjach wyświetlacza można wyróżnić między innymi tryb zapewniający protekcje wzroku, filtrujący promienie światła niebieskiego, przy którym możemy kombinować w zakresie stanu ocieplenia czy też plan funkcjonowania według indywidualnych upodobań. Dostępna jest także funkcja regulowania stanu ocieplenia określonych kolorów na kolory „chłodniejsze” bądź „cieplejsze” czy też jakiekolwiek określone również indywidualnie. Same kąty widzenia ekranu są świetne – nie ma degradacji kolorów ani ściemniania ekranu pod kątem, dzięki czemu obejrzenie zdjęć w towarzystwie jest całkowicie możliwe. Ślizg palca po ekranie również bez zastrzeżeń; ekran reaguje na każde polecenie wydawane przez użytkownika.

System i funkcjonalność urządzenia 

Całościowy opis sprzętu do tego momentu nie dawał powodu do posiadania większych zastrzeżeń co do niego i był w aż za bardzo kolorowych barwach, niestety do tego czasu. Jeżeli chodzi o sekwencyjny procesor cyfrowy Central Processor Unit, mógłby być bardziej dopracowany przez azjatyckiego producenta. Ośmiordzeniowa jednostka centralna urządzenia o taktowaniu 1,4 gigaherca Qualcomm współpracująca z trzema gigabajtami pamięci Random Access Memory i systemem operacyjnym android w siódmej odsłonie nie jest w pełni dająca stuprocentową satysfakcję z użytkowania tabletu. Relacje, jakie można uzyskać przy korzystaniu z tabletu chińskiego giganta MediaPada M3 Lite 10 jednoznacznie, mówią, iż nie będzie to sprzęt dla koneserów prędkości i funkcjonalności. Już podczas uruchamiania programów mobilnych można odczuć, iż nie jest to rewelacyjne szybkie i trzeba chwile poczekać i uzbroić się w minimalną cierpliwość posiadając Media Pada M3. Nie jest to jednak tak czasochłonne, jak w przypadku fińskiej porażki Nokii 3, przy której uruchamianie aplikacji wymagało stosunkowo długiego czasu oczekiwania, w tym przypadku nie trwa to potocznej „wieczności”, lecz producent ewidentnie mógł się bardziej postarać by czas ten, był o wiele krótszy, zważając na fakt, iż urządzenie w czasie wyjścia na rynek był w kwocie pieniężnej około półtora tysięcy polskich złotych. Pod względem obecnej cenie za jakie możemy nabyć Huaweia mankament ten, jest jednak jak najbardziej dopuszczalny, ze sprzętu nadal da się komfortowo użytkować.  Komfort użytkowania wspierają liczne, bardzo ciekawe wbudowane funkcje systemowe, których mimo wszystko jest zdecydowanie mniej niż inteligentnych, mobilnych telefonach komórkowych, bądź można wskazać te, które w komórkach wielokrotnie bywa użytkować takie jak na przykład:   Sieć bezprzewodowego łącza Wireless Fidelity plus – zaawansowane zmienianie trybu połączenia między Wireless Fidelity na komórkową transmisję danych, jak i również na odwrót. Stylizacja pulpitu – standard z programami na ekranie bądź przy użyciu szuflady do przechowywania gamy programów mobilnych.

Napis znajdujący się na zablokowaniu wyświetlacza.  Program komputerowy do wykrywania, zwalczania i usuwania zakażający komputer i inne urządzenia wirusy komputerowe. Klawisze umożliwiający cofnięcie i wrócenie do wykonywania poprzedniej czynności czy też korzystania z poprzedniego programu mobilnego, przejścia do ekranu głównego, zoptymalizowania systemu, zablokowaniu wyświetlacza, wybieranie kontaktów za pomocą ludzkiego głosu nawet podczas zablokowanego ekranu, wielofunkcyjny ekran muli-screen, zaplanowanie aktywacji i dezaktywacji sprzętu,  funkcja mająca na celu niedopuszczenie do zakłócania urządzeniu alarmami innych programów czy osób z zewnątrz Tablet w badaniach benchmarkowych wykazuje optymalnie zadowalające wyniki jak na urządzenie mobilne za stosunkowo niską kwotę potrzebną do jego nabycia. Jeżeli użytkownik tabletu MediaPada M3 Lite 10 wykaże chęć spędzenia czasu w grach wideo mająca duże wymagania grę mobilną, jest to jak najbardziej możliwe. Z grami o dużych wymaganiach takimi jak wyścigowe Asphalt 8 czy coraz bardziej popularnemu na urządzenia mobilne Dead Trigger w drugiej odsłonie sprzęt od Huaweia radzi sobie znakomicie na średnich ustawieniach graficznych, bowiem na ustawieniach maksymalnych tych gier mobilnych spotkać możemy się po dłuższym okresie grania z wysokimi temperaturami naszego tabletu i delikatnymi ścinkami w rozgrywce, które mimo wszystko mogą się nie spodobać wykwintnym graczom. Funkcje używane do komunikacji z siecią internetową i innymi sprzętami Sieć komórkowa Long Term Evolution — jej zasięg jest stanadrowy, nie jest on jakoś specjalnie znakomity, lecz jego wielkość nie jest również bardzo uciążliwa dla przeciętnego użytkownika, co więcej, urządzenie pozwala, także wykonywanie połączeń telefonicznych i ich odbieranie Wireless Fidelity, Global Positioning System, bezprzewodowa komunikacja Bluetooth: do modułów tych nie ma żadnych zastrzeżeń, co więcej moduł Global Positioning System wyjątkowo dobrze się sprawuje wśród urządzeń nie wyłącznie do tego przeznaczonych.

Gniazdo złącza Universal Serial Bus w najmniejszym formacie: spełnia swoje funkcje transakcji danych między urządzeniami jak najbardziej poprawnie i bez zastrzeżeń Wnęka przeznaczona do umieszczenia zewnętrznego dysku pamięci Flash — przydatna opcja, gdy wbudowane miejsce przestaje wystarczać użytkownikowi, nie każdy tablet posiada tę możliwość. Jest to wielki plus dla Huaweia. W badaniach sprawdzających prędkość, jaką oferuje wbudowana pamięć MediaPada M3 Lite 10, wypada on również bardzo dobrze bez znaczących zastrzeżeń. Identyfikator dermatoglifów Identyfikator w urządzeniach mobilnych jest wciąż rozwiązaniem niecieszącym się bardzo dużą sławą — tym bardziej w tabletach bowiem w telefonach inteligentnych stosowane jest to umiarkowanie często. W Tabletach nie jest to aż tak sławne, ponieważ nie jest to rozwiązanie w szczególny sposób komfortowe, w każdym razie o wiele mniej niż w przypadków telefonów komórkowych.

Funkcja ta przyzwoicie sprawdza się w Huaweiu MediaPada M3 Lite 10, jest to ten sam identyfikator, który służy do odblokowywania ekranu w telefonach tego samego producenta takich jak Honor 9 czy P10, doskonale tablet reaguje, na sykniecie z papilarnymi liniami człowieczego palca mimo delikatnego opóźnienia, które da się wybaczyć ze względu na łączny końcowy efektu. Bardzo ciekawym i użytecznym pomysłem oprócz ściągania do kolejnego zablokowania blokady ekranowej, możliwość ukrycia danych w wirtualnej kasie pancernej, czy też uniemożliwienia dojścia do niektórych wskazanych przez użytkownika programów mobilnych, jest to opcja ciekawa, gdy chcemy zabezpieczyć naszą elektroniczną skrzynkę pocztową, czy też konta na portalach społecznościowych takich jak twitter, Facebook, YouTube lub album obrazów o formacie JPG przez niechcianymi intruzami, którzy podjęliby się próby obejrzenia ich. Pozytywnym aspektem jest także, iż klawisz Home (z angielskiego dom) przeznaczony w głównej mierze do przenoszenia użytkownika do ekranu podstawowego, który jest również identyfikatorem dermatoglifów, może także pełnić funkcje nawigatora użytkownika po systemie Android w nowoczesnej odsłonie. Aby tego dokonać, trzeba jedynie odpowiednio skonfigurować ustawienia naszego urządzenia by zamiast przy pomocy dotyku klawiszy systemu, obsługiwano gesty, które swego czasu popularne były w inteligentnym telefonie komórkowym tego samego producenta — Huawei, pod nazwą Honor P9 na przykład jeden kontakt palcem to cofnięcie, dwa poprzednie zadania, lecz raczej w przypadku tak dużego, jak na mobilne urządzenie Huaweia może być usługami niepraktycznymi. Bateria Urządzenia  M3 10 Lite od chińskiego producenta posiada baterie,która ma pojemność aż 6660 Miliamperogodzina.

Z pozoru wartość ta wydaje się być kolosalna, lecz nie w przypadku urządzenia o tak dużej przekątnej ekranu, jednak mimo wszystko należy przyuważyć także fakt, iż tablet nie dysponuje zaawansowanym procesorem, więc nie pobiera on dużej ilości energii elektrycznej, więc w pełni naładowane urządzenie pozwoli nam na dość sporą ilość godzin użytkowania. Może być to nawet dziesięć godzin przy ciągłym korzystaniu z urządzenia typu oglądanie filmów wideo, rozgrywka w tytuły wideo, jasnym ekranie i włączonego modułu bezprzewodowej sieci Wireless Fidelity. Jednak przy mniej intensywnym korzystaniu z tabletu, sprzęt może nam posłużyć kilka ładnych dni bez ładowania akumulatora energią elektryczną i wymiany baterii wewnętrznej. Do uzyskania pełnego poziomu prądu, urządzenie potrzebuje około czterech godzin zegarowych. Fotografie Aparat Fotograficzny nie należy do najważniejszych rzeczy, na które patrzymy, podczas gdy wybieramy nas sprzęt, aparat panelu przedniego, jak i aparat panelu tylnego wyposażony jest aparat fotograficzny o 8 megapikselach. Więc podczas gdy w miejscu fotografii panuje przystępna atmosfera, jeżeli chodzi o stan światła, zdjęcia, które wytwarza urządzenie, są średniej jakości, co nie jest złym wynikiem, zważając na to, że Tablety zazwyczaj nie są sprzętami przeznaczonymi do tego typu czynności, czyli sesji fotograficznych.

Łączne Podsumowanie

Tablet ze stajni mocno rozpowszechnionego chińskiego przedsiębiorstwa Huawei o modelu MediaPad M3 Lite 10 na moment obecny jest urządzeniem godnym polecenia po aktualnej cenie tysiąca złotych w przeciwieństwie do tego, jak sprawa miała się w czasie około popremierowym, kiedy jego cena wynosiła około sześciuset złotych więcej, co było całkowicie nieadekwatne do jego jakości i możliwości. W czasach obecnych produkt może być wzięty podczas poszukiwania urządzenia właśnie w tych gabarytach cenowych, czyli około tysiąc złototych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o