Kamera Insta360 PRO – nowe spojrzenie na nagrywanie obrazu

Większości osób kamera cyfrowa kojarzy się przede wszystkim z tym, czego mogą doświadczyć, lub wypróbować w pierwszym lepszym smartfonie, bądź tablecie. Przekonanie to jest jednak głęboko idącym minimalizmem, ponieważ nowoczesne kamery (również kompaktowe) posiadają zdecydowanie lepsze parametry rejestracji obrazu. Jedną z nich jest Insta360 PRO.

Sześć obiektywów w jednym

Kamera Insta360 PRO składa się z sześciu oddzielnych obiektywów, działających w oparciu o technologię rybiego oka „fish eye”. Każdy z nich posiada zdolność obserwacji na poziomie 200 stopni, co samo w sobie – jak na urządzenie kompaktowe – jest czymś niezwykłym. Dzięki temu, urządzenie to może rejestrować obraz o rozdzielczości 8K, przy założeniu, że nominalna liczba klatek wynosi 30. Opcjonalnie kamerą tą można nagrać nawet 100 – klatkowy obraz, ale jego rozmiar będzie w tym przypadku zbyt duży.

Stabilizacja w sześciu osiach

Kolejną, bardzo ważną zresztą zaletą kamery Insta360 PRO, jest maksymalna stabilizacja obrazu i to aż w sześciu różnych płaszczyznach (osiach). Dzięki temu rozwiązaniu kamera potrafi rejestrować bardzo dobrej jakości obraz, charakteryzujący się doskonałym wypoziomowaniem w każdej z opisanych powyżej sześciu osi. System ten doskonale sprawdza się zarówno podczas nagrywania zwykłych filmów, jak też materiałów HD. Doskonale radzi sobie również ze streamingiem przesyłanych danych.

Brak efektu łączenia

Kamera Insta360 PRO jest urządzeniem zapewniającym najwyższą jakość uzyskiwanego obrazu. Efekt ten widać przede wszystkim na przykładzie przejść i łączeń w grafice, w przypadku których – stosując zwykłe kamery – mamy do czynienia z pewnym zniekształceniem. Dzięki kamerze Insta360 PRO problemy te znikają, dzięki czemu obraz zgrywany przez kamerę doskonale odzwierciedla nasze realne otoczenie, eliminując w ten sposób charakterystyczne rozmycia i powiększenia.

Reasumując, Insta360 PRO to nowoczesna kamera, która posiada rozbudowaną opcję wykonywania zdjęć i to w tej samej jakości, co w przypadku omawianych materiałów wideo.

Artykuł powstał we współpracy z https://insta360.com.pl/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments