Nokia – Pokazuje jak wprowadzać nowego Androida

Dziś artykuł o tym jak Nokia próbuje wrócić na rynek po latach ciszy. Dlaczego warto spojrzeć przychylnym okiem na fińskiego producenta?

Nokia – Pokazuje jak wprowadzać nowego Androida

Dziś artykuł o tym, jak Nokia wprowadza nowego Androida. Fiński producent telefonów był kiedyś potentatem. Jego telefony należą do legend wytrzymałości i trwałości. Nokie 3310 wytrzymywały wypadanie z kieszeni na twarde podłoże, a ich baterie pozwalały na użytkowanie telefonu bez ładowania przez nawet siedem dni. Nastanie ery smarfonów spowodowało, że Nokia ustąpiła pola takim firmom jak Samsung czy Huawei. Obecnie Finowie nie sprzedają dużej ilości smartfonów, ale to w jaki sposób sposób wprowadzają nowinki techniczne powoduje, że aż chce się za nich trzymać kciuki, by powrócili do swojej świetności sprzed lat. Tak jest i tym razem.

Premiera kolejnej wersji systemu Android jest dużym wydarzeniem dla producentów smartfonów, tabletów czy telewizorów. Jest to również dla nich nie lada problem. Nowa wersja systemu operacyjnego oznacza dostosowanie swoich produktów, a dokładniej ich oprogramowania do wymogów OS. To oznacza wydatki na rzesze programistów, którzy ogarną ten kłopot. Ograniczanie kosztów powoduje, że aktualizacja oprogramowania pod najnowszego Android dotyczy tylko flagowych modeli telefonów, a one są poza zasięgiem kieszeni przeciętnego Kowalskiego. Niewielu producentów aktualizacje robi do wszystkich swoich modeli telefonów. Jest to ewidentne olewanie większości klientów, tymbardziej, że nowy OS mógłby pracować na każdym modelu smartfona, ale trzeba by było wydać więcej kaski na programistów.

Pojawienie się Androida 9.0 Pie powoduje więc, że producenci muszą updatować wszystkie swoje nowe urządzenia ( te kilku miesięcznie) do wymogów Os. Jest to dla większości z nich przykry obowiązek. Ale nie dla Nokii. Fiński koncern znowu pozytywnie zaskakuje. Nokia poinformował, że wszystkie urządzenia spod tej marki dostaną update do Androida 9.0 Pie. Dotyczy to flagowców oraz wersji budżetowych smartfonów. Lista smartfonów Nokii z planowanym updatem systemu OS od Googla. Są to wszystkie numery Nokii od Nokii 1 do Nokii 8 oraz Nokia X6 i X5. Upadate dotyczy również wersji Plus i Sirocco. Na pierwszy ogień pójdzie Nokia 7 Plus, a zaraz po niej Nokia 8 i Nokia 8 Sirocco. Aktualizacje na początku będą dotyczyły drogich modeli flagowych, a następnie Finowie zrobią to samo z modelami tańszymi.

Te plany wyglądają okazale przy markach takich jak HTC. Producent ten planuje zaktualizować oprogramowanie do obsługoi Androida 9 Pie tylko na swoich czterech urządzeniach. Samsung też nie imponuje, gdyż utknął na przystosowywaniu swoich urządzeń do wymogów Androida 8.1 Oreo. Dotyczy to smartfonów z serii Galaxy J. Co powoduje, że jedne firmy dbają o użytkownika, a drugie nie chcą lub nie mogą? Nie wiadomo. Na pewno warto zainteresować się smartfonami od Nokii. Może wtedy HTC i Samsung spojrzą na zwykłych klientów z mniejszą zasobnością portfela. Na koniec poinformuję, że cena Nokii 7 to wydatek od 1455 do 1700 złotych, a Nokia 8 to 1230 do 1800 złotych.

Artykuł powstał dzięki portalowi Konkursy z Nagrodami

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o