tablet 2w1 Technologia zaskkuje

Tablet 2w1 – Technologia bardzo szybko postępuje do przodu, jednak jeśli tylko ktoś trochę się postara, to spokojnie za nią nadąży. Jednym z urządzeń, które powstało w odpowiedzi na coraz większe potrzeby konsumentów, jest tablet 2w1.

tablet 2w1

Niektórzy mogli już o nim słyszeć, ponieważ rynek podbija już od kilku lat, jednak cały czas musi walczyć o swoją pozycję i powoli tę walkę wygrywa. Jest to bardzo ciekawe i funkcjonalne urządzenie, z którym warto się zapoznać, ponieważ być może ktoś skusi się właśnie na kupno tego urządzenia.

Czym jest tablet 2w1?

Jeśli ktoś tylko choć trochę nadąża za rynkiem komputerów mobilnych, to raczej nie będzie mu ciężko tego zrozumieć, a reszta osób spokojnie może wyobrazić sobie to urządzenie na podstawie skojarzeń. Tablet 2w1 to urządzenie, które zwane jest także tabletem konwertowalnym, a także hybrydowym. Choć te nazwy brzmią zupełnie inaczej, to tak naprawdę urządzenia podzielone według tych nazw dzieli niewielka różnica. Prócz tych nazw na rynku obowiązują również inne, do których na pewno można zaliczyć określenie tego urządzenia, jako laptopa 2w1.

Tak naprawdę to już w tym momencie większość powinna wiedzieć, o co chodzi, kojarząc dwa główne człony od wcześniej wspomnianych nazw. Mianowicie właśnie określenie jako tablet i jako laptop. Tym właśnie jest tablet 2w1. Jednocześnie tabletem i laptopem.

Na czym polega to połączenie? Postarano się, aby to urządzenie było jak najbardziej funkcjonalne, dlatego też połączeniu uległy takie części jak ekran dotykowy z tabletu, a także klawiatura od laptopa. Poprzez dwa różne połączenia, które właśnie dzielą tablety na hybrydowe i konwertowalne, uzyskano wspaniałe urządzenie. Niezaprzeczalnie można powiedzieć, że jest ono bardzo użyteczne i na pewno zachwyciło nie jednego użytkownika. Na pierwszy rzut oka można się nawet nie spodziewać, że mamy do czynienia właśnie z takim czymś, jednak gdy tylko popatrzymy, jak wygląda użytkowanie takiego tabletu, to nagle przekonamy się, że powstało coś naprawdę wyjątkowego.

W dalszej części tego tekstu nie będzie uwzględniane rozdzielenie na tablety konwertowalne i hybrydowe, więc jeśli ktoś chciałby lepiej poznać różnice, które między nimi są, to powinien samodzielnie rozpocząć poszukiwania na ten temat, jednak to nie powinno być trudne, ponieważ informacji o tych urządzeniach w Internecie jest coraz więcej.

Ile to kosztuje?

Choć to ukrywamy, to właśnie jest jedno z najważniejszych kryteriów wyboru naszego nowego urządzenia i chyba każdy przed wyborem, woli z nim się zapoznać. W tym wypadku, mimo że mamy do czynienia z połączeniem dwóch urządzeń, to ceny w większości wypadków nie będą dramatycznie wysokie, jednak czasem możemy się spotkać z pewnymi różnicami, przy innych komputerach mobilnych o podobnych parametrach.

Tak naprawdę to każdy będzie mógł sobie pozwolić na taki tablet, jeśli tylko będzie chcieć. Mimo że najdroższe urządzenie może kosztować nawet powyżej dziesięciu tysięcy, to nadal najtańsze z tych tabletów nie przekraczają wartości tysiąca złotych i można nawet spotkać się z takimi, które kosztują kilkaset złotych poniżej tysiąca złotych.

Niech nikt jednak się nie spodziewa, że jeśli wyda kilkaset złotych, to może nagle oczekiwać nie wiadomo jak dobrego urządzenia. Za taką kwotę można dostać coś, co posłuży przez najbliższe kilka miesięcy, jednak po tym czasie mogą zacząć się już pierwsze problemy, na przykład z żywotnością baterii. Za tę cenę nie otrzyma się także niczego o bardzo dobrych parametrach, można co najwyżej liczyć na takie średnie, które będą pozwalały do wykonywania podstawowych czynności, jednak nic wyjątkowego nie będzie można na takim tablecie zrobić. Jeśli więc ktoś szuka tabletu do rozrywek i chce na nim mieć lepsze gry, czy też chce na nim montować filmy, czy przerabiać zdjęcia, to lepiej niech zdecyduje się na coś z nieco lepszej półki. Ta wyższa połka, to już około 1 – 2 tysiące więcej, niż miałby kosztować taki najtańszy laptop. Za taką cenę można już spokojnie nabyć urządzenie, które bardzo dobrze będzie sprawdzać się w pracy, czy też w szkole.

Nie powinno ono sprawiać większych problemów, ewentualnie chwilowe zawieszenia systemu mogą się zdarzyć, jednak jest to coś, co można przeboleć i łatwo się z tym idzie pogodzić. Dokładając kolejne 3 – 4 tysiące będziemy wchodzić powoli na te tablety 2w1 z najwyższej półki, w których zakres cenowy jest ogromny i producenci oferują już urządzenia na naprawdę wysokim poziomie.

Takie tablety spokojnie posłużą przez dobre kilka lat i można na nich wykonywać najróżniejsze czynności, bez większego problemu. Idealnie będą się one sprawdzały w pracy, wymagającej dobrego komputera, w pracy mobilnej itd. Niech każdy więc zdecyduje, do czego potrzebny mu jest taki mobilny komputer i podejmie decyzję, na jaką kwotę się zdecyduje.

Lepiej 2 czy 1?

Jeśli tylko przychodzi moment, gdy poszukujemy jakiegoś komputera mobilnego, to warto się zastanowić, jakie będą nasze potrzeby związane z jego eksploatacją. Czasem może być tak, że aby skutecznie i sprawnie pracować, lepiej będzie kupić urządzenie z ekranem dotykowym, czyli tablet, lecz także urządzenie, na którym będzie można szybko pisać i pracować, czyli laptop. Jest to jednak chyba zły wybór, jeśli posiadany budżet na zakup trzeba podzielić na dwa. Czy nie lepiej jest się po prostu zdecydować na jedno dobre urządzenie, które łączy w sobie cechy dwóch wcześniej wspomnianych urządzeń?

Czy to nie będzie jednakowo oszczędność, lecz także pozbycie się części problemów? Jeśli już naprawdę istnieje potrzeba pracy zarówno na tablecie, jak i na laptopie, to chyba lepiej jest tak czy tak wybrać połączenie tych dwóch urządzeń. W niczym nie będzie to przeszkadzać, a dobry tablet 2w1 można powiedzieć, że będzie jeszcze bardziej usprawniał pracę, bo nie trzeba skupiać się na dwóch urządzeniach, nie trzeba martwić się też o posiadane miejsce do pracy, czy komfort, ponieważ wiadomo, że lepiej pracuje się na jednym urządzeniu, niż na dwóch.

Zalety tabletu 2w1

Niektórzy mogą być już pewni, że będą chcieć kupić takie urządzenie, jednak na pewno u niektórych istnieją nadal różne obawy, których najlepiej będzie się pozbyć, po prostu wskazując na zalety zakupienia takiego urządzenia. Tak naprawdę każdy będzie samodzielnie mógł wskazać co najmniej kilka z nich, jeśli tylko korzystał kiedyś z tego typu tabletu, jednak tak czy tak, warto poczytać trochę o tych głównych, szczególnie jeśli ktoś nigdy nawet na oczy nie widział tabletu 2w1.

Przede wszystkim można ogólnie już na początku wspomnieć o komforcie pracowania na takim urządzeniu. Obojętnie, czy ta praca ma dotyczyć szkoły, czy też po prostu zwykłej pracy, jest to naprawdę wielki plus, móc pracować na czymś, gdzie można spokojnie używać klawiatury, a gdy tylko zajdzie taka potrzeba, można wykorzystać ekran dotykowy.

Tego typu tablety są niezastąpione szczególnie w przypadku, gdy ktoś dużo pracuje, pisząc, czy też pracuje, wypełniając dane, a nawet jeśli jego praca wymaga bardzo dużej mobilności, jednak o tym będzie już nieco dalej. W pracy redaktora, copywritera, blogera i jeszcze w innych zawodach, które wymagają spędzania wielu godzin przy obsłudze edytorów tekstu, narzędziem pracy jest przede wszystkim dobra klawiatura.

Taka zazwyczaj jest przy każdym laptopie, dlatego też nie dziwne, że wiele takich osób decyduje się na zakup właśnie laptopa, a nie tabletu. Oczywiście musi ona mieć pewne swoje właściwości, które będą odpowiadać za to, czy ta praca będzie wygodna, ponieważ te najtańsze klawiatury raczej nie oferują żadnego komfortu. Może to komuś wydawać się dziwne, ale tak właśnie jest, że pisząc na różnych klawiaturach, może być tak, że będzie się pisało lekko lub ciężko. Jednak też z powodu pracy wymagającej pisania, tacy ludzie nie decydują się na tablety. Na nich również można pisać, jednak takie pisanie, jeśli ktoś nie lubi tego i nie ma odpowiednio opanowanego tabletu, jest dość ciężkie, mozolne i może sprawiać trudności. O wiele ciężej pisze się ludziom na tabletach, ponieważ tam mogą także pojawiać się czasem problemy z dotykiem, jest to po prostu utrudnione. Jednak tablety są o wiele lepsze, jeśli chodzi o edycje tekstów, znajdowanie błędów, robienie różnych poprawek i szybkie przenoszenie się między stronami internetowymi, plikami itd. Wszystko ma więc swoje plusy i minusy.

tablet 2w1
Odpowiedzią na te wszystkie problemy stał się właśnie tablet 2 w 1, ponieważ połączono możliwość pisania na klawiaturze, z możliwością pracy z udziałem ekranu dotykowego. Dzięki temu przy szybkim pisaniu nie trzeba męczyć się z myszką, czy też touchpadem, ponieważ wszystkie poprawki, wszystkie edycje można robić za pomocą jednego dotknięcia. Niezaprzeczalnie jest to o wiele szybsze, dzięki czemu zawsze można uzyskać nawet kilkanaście minut, a nawet więcej przy pracy nad jednym tekstem. O wiele szybciej idzie też wpisywanie danych do tabelek itd.

Czas teraz na skupienie się na mobilności, która już wcześniej była wspomniana. Chyba nikt temu nie zaprzeczy, jak sama nazwa wskazuje, że komputery mobilne znacznie ułatwiają pracę, jeśli wymaga ona dużej mobilności użytkownika urządzenia.

Nie skupiając się już na innych urządzeniach, tablety 2 w 1 oferują wyjątkową mobilność, dzięki swoim cechom. Można ich spokojnie używać w takich miejscach, jak pociągi, autobusy, metro, a nawet stojąc gdzieś w kolejce, czy po prostu w czasie przesiadywania w kawiarni. Są one po prostu na tyle poręczne i w większości lekkie, że praca w różnych miejscach nie sprawia żadnego problemu. Jeśli chodzi o wagę, to wynosi ona zazwyczaj nieco ponad jeden kilogram, jednak w przypadku jednego z typu tych tabletów, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba można ja skutecznie obniżyć, poprzez zabieranie ze sobą samego ekranu dotykowego, bez klawiatury. W ten sposób uzyskuje się też nie tylko mniej ciężkie urządzenie, lecz także takie, które będzie zajmować o praktycznie połowę mniej miejsca.

W drugim typie tabletów 2 w 1 może i nie można odłączyć klawiatury, jednak istnieje możliwość jej obrócenia o 360 stopni, po którym ulega ona wyłączeniu i spokojnie można pracować tylko na ekranie. Jest to niesamowicie duża zaleta, jeśli ktoś dużo pracuje w podróży i właśnie po to jest mu to urządzenie, a zazwyczaj w środkach lokomocji nie ma zbyt dużo miejsca.

tablet 2w1
W takich urządzeniach można też bez problemu pod różnym kątem ustawiać ekran, a także obrócić w taki sposób klawiaturę, żeby nie znajdowała się ona przed ekranem, lecz za nim i w ten sposób na przykład oglądając film, pozbywamy się klawiatury, która może nieco rozpraszać i psuć efekt.

Każdy taki nawet najdrobniejszy szczegół, to kolejny krok w stronę coraz większej mobilności tych urządzeń. Jeśli więc komuś zależy zarówno na dużej mobilności, lecz także na swobodzie pracy, to niezaprzeczalnie powinien wybrać właśnie tablety 2 w 1, ponieważ w stosunku do swoich konkurentów, czyli tabletów i laptopów, wypada on bardzo dobrze.

Czy ma jakieś wady?

Żeby nikt sobie nie pomyślał, że takie urządzenia mają tylko same zalety i są bez wad, to warto też wspomnieć o nich. Jest to po prostu uczciwe, być szczerym z potencjalnym kupcem takiego urządzenia. Oczywiście można zauważyć samemu wiele innych wad, jednak tutaj będzie wspomniane tylko o dwóch. Nie są one aż tak bardzo poważne, jednak mimo wszystko warto je znać.

Może na początek warto zacząć od tej nieco technicznej strony. Tablety 2 w 1 to połączenie ekranu dotykowego z klawiaturą i o ile to jest właśnie jedną z największych zalet takich urządzeń, to także to połączenie, a raczej miejsce fizycznego połączenia, można uważać za wadę. Po prostu po jakimś czasie użytkowania może ono zacząć sprawiać pewne problemy, które znacznie utrudnią na nim działanie.

Jedyny sposób, aby przedłużyć żywotność tego elementu łączącego, to po prostu dbanie o urządzenie, ponieważ tak czy tak, po pewnym czasie zaczną się pojawiać pewne problemy. Mogą być one niewielkie, jednak wiadomo, że lepiej operuje się na w pełni sprawnym urządzeniu, niż na takim częściowo uszkodzonym.

Teraz czas powrócić do początku i jednego z głównych kryteriów zakupu, czyli ceny. To właśnie ona może być uważana za wadę tego urządzenia. Niestety, aby pozwolić sobie na dobre i bardzo sprawne urządzenie tego typu, trzeba wydać nieco pieniędzy, których oczywiście nie zawsze jest odpowiedni zapas.

Może to być więc wada, że aby mieć dobre urządzenie, z którym nie będzie problemu, trzeba wydać nawet kilka tysięcy, podczas gdy taki dobry tablet kupi się już za trochę ponad półtora tysiąca i będzie on naprawdę dobrze działał. Jednak za ceną idą jakieś korzyści i to właśnie o nich należy pamiętać.

Czas na zakup!

Jeśli już ktoś zdecydował się na zakup, to chyba nie ma na co za długo czekać, tylko czas po prostu kupować. Sam okres zakupu może zająć sporo czasu, ponieważ zastanawianie się nad tym najlepszym wyborem również jest czasochłonne. Trzeba przecież wcześniej określić odpowiednie parametry, trzeba wybrać odpowiedni model, porównać go z innymi, sprawdzić cenę, zapoznać się z najczęstszymi usterkami, zobaczyć jak działa itd. Nie powinno się kupować tabletu 2w1 w ciemno, ponieważ może to być nietrafiony zakup. Lepiej jest po prostu poświęcić temu nieco czasu, a później nie żałować wyboru.

Najpopularniejsze frazy wyszukiwane: tablet 2w1 Lenovo tablet 2w1 samsung tablet 2w1 sony tablet 2w1 Iphone tablet 2w1 apple tablet 2w1 HP tablet 2w1 toshiba tablet 2w1 manta

Tablety

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments