Tablet ile kosztuje

      13 komentarzy do Tablet ile kosztuje

Komputery mobilne są bardzo popularne od lat i właśnie też ich rynek bardzo gwałtownie się zmienia. Nieraz te zmiany mogą być naprawdę zaskakujące i bardzo pozytywne. Na pewno taką zmianą i powiewem świeżości było wprowadzenie tabletów 2w1, o czym warto poczytać nieco więcej.

Tablet konwertowalny, hybrydowy, czy po prostu 2w1, te wszystkie nazwy określają jeden typ tabletu, który jest wyjątkowy w porównaniu do innych mobilnych komputerów. Warto, chociażby uzbierać nieco informacji na temat tego urządzenia, ponieważ może ono się okazać wręcz idealnym do różnych czynności.

Rynek technologiczny się zmienia i nasze potrzeby również ciągle się zmieniają. Na szczęście postęp w dziedzinie technologii jest na tyle duży, że może on spełnić oczekiwania wielu osób. W dzisiejszych czasach doszło wręcz do takiego stanu, że mamy tak ogromny wybór, że spośród wielu bardzo dobrych urządzeń, ciężko jest nam wybrać to najlepsze. Tak jest na przykład w przypadku komputerów przenośnych, w tym tabletów 2w1 i właśnie co nieco o wyborze takiego tabletu i dlaczego warto zdecydować się na takie urządzenie, będzie można przeczytać poniżej.

Czym w ogóle jest taki tablet?

Raczej nie musimy zastanawiać się nad tym, kto pomyślał o stworzeniu takiego urządzenia, jednak na pewno trzeba stwierdzić, że był to świetny pomysł, dzięki któremu można teraz używać bardzo dobrych i przede wszystkim użytecznych urządzeń.
Tablety 2w1, zwane również czasami laptopami 2w1, to połączenie funkcji tabletu, w ekranie, a także funkcji laptopa, jeśli chodzi o klawiaturę. Prócz tej jednej również często używanej nazwy, czyli laptop 2w1, można się również spotkać z takimi określeniami, jak tablet hybrydowy, czy też tablet konwertowalny. Tak naprawdę opisują one te samo urządzenie, które jednak różni się trochę innymi cechami, jeśli chodzi o połączenie klawiatury i ekranu. Najprościej mówiąc, tablet 2w1 to urządzenie, które pozwala na użytkowanie ekranu dotykowego, dzięki czemu można bardzo sprawnie posługiwać się urządzeniem w czasie poruszania się po stronach internetowych, różnych programach, czy też w każdym innym przypadku, gdy zajdzie taka potrzeba. Takie urządzenie daje także możliwość wykorzystania klawiatury, która idealnie współpracuje z ekranem i umożliwia szybkie i sprawne pisanie tekstów, czy też granie, albo wykonywanie innych czynności, w których ta klawiatura się przydaje. Jeśli ktoś wie, jak działa laptop i również wie, do czego służy tablet, to niech po prostu wyobrazi sobie funkcjonowanie tych dwóch urządzeń, jako połączonych ze sobą i tak właśnie można mniej więcej zobrazować sobie to urządzenie.

Ile takie cacko kosztuje?

Mimo że czasem staramy się to ukryć i przed sprzedawcą udajemy, że nie koniecznie zależy nam na cenie, to ostatecznie i tak wybieramy urządzenie, na które po prostu nas stać, więc i cena jest bardzo ważna. Na szczęście w przypadku tych urządzeń rozpiętość między najtańszym tabletem a najdroższym jest dość duża, więc jest w czym wybierać. Wiadomo, że im lepsze urządzenie, im lepsze parametry techniczne będzie miało, tym więcej będzie trzeba za nie dać, jednak jeśli ktoś oczekuje naprawdę czegoś dobrego, to przecież nie powinien na tym oszczędzać. Jeśli chodzi o te najtańsze urządzenia, to można je kupić za niewiele poniżej tysiąca złotych, no powiedzmy jeszcze kilkaset złotych mniej niż tysiąc, ale w tym wypadku nie ma co liczyć na za wiele. Żywotność takich urządzeń będzie raczej krótka i również ich parametry będą dość słabe, przez co mogą one służyć jedynie jako urządzenie przejściowe, czy też mogą posłużyć komuś, kto nie ma wygórowanych wymagań, jednak też jest gotowy na to, że za kilkanaście miesięcy będzie ponownie musiał zakupić nowe urządzenie. Jednak dodając już kolejne kilkaset złotych, czy też 1 – 2 tysiące, można otrzymać już całkiem dobry sprzęt, powiedzmy ze średniej półki. Na takim sprzęcie można już coś zdziałać i spokojnie będzie on dobrze służył, czy to na studiach, czy to też w pracy. Nie powinno być problemów z obsługą w nim dotyku, a także z połączeniem między tabletem a klawiaturą. Powinien mieć on już nieco lepsze parametry techniczne. Jednak najlepsze tablety 2w1 można znaleźć na półce cenowej, która sięga powyżej 5 tysięcy. Tutaj już znajdują się takie urządzenia, które spełnią najbardziej restrykcyjne wymagania użytkowników. Wiadomo oczywiście, że spośród innych typów komputerów, również mobilnych, może znaleźć się coś nieco lepszego, jednak jeśli chodzi o tablety 2w1 to właśnie te będą najlepsze. Czasem warto zaoszczędzić nieco więcej i zainwestować właśnie w takie urządzenie.

Po co ci dwa, skoro możesz mieć jedno?

Dlaczego miałbyś kupować dwa urządzenia, które mają się uzupełniać swoimi możliwościami, skoro możesz zainwestować podobną kwotę w jedno porządne urządzenie. Jeśli chce się kupić tablet i laptop osobno, to kwotę, jaką się ma, trzeba podzielić jeszcze na dwa, co jest raczej mało opłacalnym rozwiązaniem. Szczególnie nie warto tego robić, jeśli ma się możliwość zakupu połączenia tych dwóch urządzeń, za jedną, całkowitą kwotę. Będzie to nie tylko zwykła oszczędność, lecz przede wszystkim można pomyśleć o swojej funkcjonalności. Po co używać dwóch urządzeń, na których nie raz będzie trzeba szybko przeskakiwać z jednego na drugie, skoro można mieć jedno porządne urządzenie i ono daje pełnie możliwości korzystania zarówno z klawiatury, jak i z ekranu dotykowego jednocześnie. Dwa urządzenia mogą sprawiać jedynie problem, a zakup jednego, to będzie świetny wybór.

Zalety posiadania tabletu 2w1

Taki tablet jest bardzo użyteczny w różnych miejscach, czy to w pracy, czy to w szkole. Bardzo często wykonywaną czynnością, szczególnie jeśli tego wymaga specyfika zawodu, jest pisanie na takich mobilnych komputerach, do których między innymi można zaliczyć tablet. Dzięki temu, że ma się dostęp do klawiatury i ekranu dotykowego jednocześnie, można nie tylko szybko pisać, dzięki wbudowanym cechom laptopa, lecz także można szybko przeskakiwać między okienkami, w poszukiwaniu informacji, za pomocą jednego dotknięcia, czyli dzięki wbudowanym funkcjom tabletu. Takie pisanie zostaje także ułatwione w ten sposób, że nie trzeba się martwić, jeśli dopiero po chwili zauważymy kilka linijek wyżej jakiś błąd. Wystarczy jeden ruch ręką i już znajdujemy się w konkretnym miejscu i możemy poprawić błąd. O wiele szybsze i sprawniejsze będzie również powiększanie tekstu, a także ogólnie jego formatowanie. O ile w pisaniu bardzo przydatna będzie klawiatura, to już w formatowaniu o wiele bardziej przyda się ekran dotykowy, na którym sprawnie można korzystać z funkcji edytora tekstu. Jednak tablet 2w1 może bardzo przydać się także w miejscach, w których klawiatura raczej będzie problemem i będzie zajmować miejsce, a wymagane będzie szybkie sporządzenie notatek, a także odpisanie na jakieś wiadomości. Dotykowy ekran również oferuje funkcje pisania na nim, dzięki czemu zawsze istnieje jakaś alternatywa, która może uratować użytkownika w niektórych sytuacjach.

Osoby, które wybierają tablety, zazwyczaj robią to ze względu na ich mobilność i tym właśnie rezygnują z laptopów, które są o wiele mniej mobilne. Połączenie tabletu z laptopem pozwoliło na uzyskanie optymalnych efektów w tym zakresie, co powinno zadowolić każdego, komu na tym zależy. Na samym początku można zacząć od wagi takiego urządzenia, która w najgorszym przypadku nie będzie sięgała wiele powyżej jednego kilograma, chyba że naprawdę mamy do czynienia z czymś tanim lub po prostu czymś dużym.

Waga ma znaczenie, ponieważ takie mobilne komputery bardzo często trzeba przenosić i to może obciążać kręgosłup, czy też po prostu może szybko męczyć i zacznie przeszkadzać, na przykład w czasie, gdy ktoś idzie. Takie dość lekkie urządzenie łatwo można przenosić, a dzięki temu również nie będzie żadnych oporów, przed zabraniem go w różne miejsca. Bardzo ważne jest także to, że jest co najmniej kilka możliwości wyboru wielkości tabletu 2w1, co pozwala na dobranie wielkości do swoich potrzeb. Wiadomo, że jeśli ktoś chce używać tabletu 2w1 w biurze, to nie będzie mu raczej przeszkadzało to, że tablet jest dość duży i raczej będzie to plusem, dzięki dobremu podglądowi na wszystko, co się znajduje na ekranie. Natomiast jeśli ktoś często podróżuje, używa swojego komputera mobilnego często w różnych miejscach, to znaczy może to być autobus, pociąg, czy też nawet kolejka w sklepie i restauracja. Są to po prostu miejsca, w których rozmiar ma znaczenie i jeśli można spokojnie działać na średniej lub małej wielkości tabletu, to działanie będzie o wiele bardziej ułatwione. Nie trzeba będzie nigdzie się rozpychać, nie trzeba będzie również martwić się tym, że nie można użyć swojego urządzenia, bo klawiatura jest zbyt duża. Po prostu będzie ono używane.

Jeśli chodzi o mobilność, to tablety 2w1 oferują tu również bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakim jest albo możliwość zupełnego przełożenia klawiatury na tył ekranu tabletu, poprzez zgięcie klawiatury pod odpowiednim kontem, czy też po prostu możliwość odłączenia ekranu dotykowego od klawiatury. Tym sposobem otrzymuje się właśnie dodatkową przestrzeń, o której można przeczytać nieco wyżej. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że klawiatura będzie używana tylko w razie potrzeby, a w pozostałych sytuacjach może być po prostu schowana lub złożona.

Niezaprzeczalnie jest to także świetne urządzenie, które pozwala na luźne połączenie obowiązków z rozrywką. To znaczy, jeśli trzeba coś napisać do pracy, to wystarczy włączyć urządzenie i użyć do tego klawiatury, natomiast gdy już przyjdzie ochota na nieco rozrywki, to można dezaktywować klawiaturę i spokojnie przeglądać strony internetowe i różne multimedia na ekranie dotykowym, co będzie o wiele przyjemniejsze, niż męczenie się z klawiaturą i klikanie w przyciski. Jeśli ktoś jest maniakiem filmowym, lecz niekoniecznie podoba mu się oglądanie filmów przy biurku, to wystarczy, że dobierze sobie najlepszą dla siebie formę połączenia klawiatury i ekranu i już bardzo szybko można stworzyć lekkie i poręczne urządzenie do oglądania filmów.

Jeśli ktoś chce, to znajdzie też kilka wad

Każdy zawsze bardzo chwali wszystko to, z czego sam korzysta, natomiast nieco trudniej przychodzi już krytyka i zauważanie błędów, które również jest bardzo ważne i trzeba na nie zwrócić uwagę, ponieważ wtedy właśnie można otrzymać prawdziwy obraz urządzenia.

Jeśli tak lubimy myśleć o pieniądzach, to może właśnie od nich zaczniemy. Mimo wszystko, mimo tego, że mamy dostęp do tanich urządzeń, to niestety, aby otrzymać coś dobrego, trzeba wydać już kilka tysięcy złotych, co nie jest na każdą kieszeń, a przecież każdy by chciał dostać to, o czym marzy i co najlepiej spełni jego oczekiwania. Niestety finanse są bardzo ważne i to właśnie dzięki nim można sobie zapewnić najlepsze spośród możliwych dostępnych urządzeń. Ten problem finansowym bardzo odbija się na popycie na te urządzenia, ponieważ jeśli ludzie mogliby kupować lepsze urządzenia i stać byłoby ich na to, to oczywiście by kupowali i niezaprzeczalnie więcej osób pozwalałoby sobie na tablety 2w1.

Wśród wad można zauważyć także coś, co należy już bardziej do spraw technicznych, to znaczy możliwość szybkiego zużycia się połączenia między tabletem a klawiaturą. Poprzez częste korzystanie te elementy po prostu po pewnym czasie nieco osłabną i przestaną sprawować swoją funkcję tak, jak to było pierwotnie i niestety będą wydawały się do wymiany. Takie połączenie jest jednak potrzebne, ponieważ to właśnie ono w dużej mierze pozwala na w pełni korzystanie z możliwości tabletu, który po zepsuciu się takiego elementu, traci jedną ze swoich dwóch najważniejszych funkcji. Jednak należy mieć po prostu nadzieje, że każdy element będzie wykonany jak najlepiej.

A gdy dojdzie do zakupu?

Jeśli ktoś już naprawdę zdecyduje się na zakup, to nie powinien podejmować decyzji bez głębszego zastanowienia. Mimo swoich zalet, taki tablet nadal powinien być wybierany pod względem różnych swoich cech, które uatrakcyjniają możliwość korzystania z niego. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na takie elementy jak: waga, złącze z ekranem, jakość klawiatury i ekrany, materiał, baterie, wydajność, procesor itp. Są to najważniejsze cechy i elementy, które po prostu powinny być jasno określone i to one pozwalają na wybranie najlepszego dla siebie urządzenia. Każdy powinien spokojnie usiąść i po prostu wypisać wszystko, czego oczekuje od zakupionego przez siebie urządzenia i to właśnie podłóg tej listy należy szukać danych urządzeń. Nie będzie to wcale żądna strata czasu, lecz rozsądne podejście do tematu.

Idź i po prostu kup

Jeśli już decyzja została podjęta i parametry zostały określone, to już chyba nie ma na co czekać, tylko po prostu trzeba iść i kupić. Ważne jest przede wszystkim, by urządzenie spełniało wymagania, które pozwolą na wypełnianie najważniejszych obowiązków. Jeśli będzie to pierwszy tablet 2w1, to przecież zawsze można nabierać doświadczenia i z czasem będzie wiadomo, czego należy unikać, a na co można się skusić.

Jeśli jednak komuś cały czas będzie mało przekonań i danych, to może warto zajrzeć na różne recenzje takich tabletów i po prostu samemu przekonać się, że naprawdę warto i jest to po prostu na tyle wielofunkcyjne urządzenie, że spełni większość oczekiwań użytkownika. Kto nie miał możliwości korzystania z takich urządzeń, ten nie wie, jak bardzo są one użyteczne.

skup tabletów

13
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
asiak96Asiulek1234JoannaPiwkoPiwSaraMKarolWro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemek z Ozimka
Gość
Przemek z Ozimka

Byłem kiedyś szczęśliwym (początkowo, jak się później okazało) posiadaczem tabletu, lecz po miesiącu sprzedałem to „cacko” dalej, bo uznałem, że jednak wolę mieć tylko smartphona, który zastępuje mi tableta, laptopa, telewizor i wieżę. U mnie ten sprzęt nie zdał egzaminu, lecz nie mówię, że może kiedyś do niego wrócę.

Kajetan
Gość
Kajetan

Bardzo wyczerpujący i przydatny artykuł, aczkolwiek z własnego doświadczenia nie polecałbym zakupu tabletu 2w1. Ich użyteczność mogę porównać do telefonów dual sim. Wolę tradycyjny model tabletu, który posłuży mi przez kilka lat, a nie dni…

Kacper
Gość
Kacper

Ja tez jestem raczej zwolennikiem zakupu urządzenia przeznaczonego do konkretnego działania. Bo im więcej 2,3,5 w 1 to tym samym spada niestety jakość takiego sprzętu. Znam się trochę na tym, bo jestem informatykiem.

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Czego to ludzie nie wymyślą. Niedługo technologia tak pójdzie do przodu, że ludzie będą jak roboty , które będą miały systemy w sobie. Po co to i komu takie bajery. Tablet to tablet – normalne urządzenie do internetu. Nie wiem czym ludzie się zachwycają w droższych modelach.

Ania
Gość
Ania

Fajna sprawa z takim cackiem. Im więcej funkcjonalności w urządzeniu tym możemy z niego częściej korzystać i praktycznie zastępuję nam inne sprzęty. Nie wyobrażam sobie teraz nie mieć tableta- przecież wszystko się wokół niego kręci. Przeważnie internet.

Marek
Gość
Marek

Moim zdaniem urządzenia tego typu – czyli dwa w jednym, są znakomitym rozwiązaniem i są godnym zastępcą klasycznych tabletów. sam taki posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony.

CzarekK
Gość
CzarekK

Świetny artykuł, który w pełni opisuje tablety . Osobiście nie miałam przyjemności zakupić takiego modelu, jednak uważam, że kiedyś kiedy będę potrzebowała owego sprzętu to nie omieszkam zobaczyć właśnie tablety 2w1. Może się okaże, że to najlepsza z dotychczasowych opcji.

MilenaGar
Gość
MilenaGar

U mnie niestety się nie sprawdziły tego typu tablety 2w1. Po 2 miesiącach użytkowania byłam zmuszona go odsprzedać. Mojej koleżance ze studiów za to bardzo podpasował i się z nim nie rozstaje. Kwestia osobista. Jednym się przyda innym nie.

KarolWro
Gość
KarolWro

Kiedyś uważałem, że tablety 2w1 są przesadzone i mają wiele ukrytych wad, jednak któregoś dnia będąc w sklepie miałem okazję przyjrzeć się temu bliżej. Wraz z obsługą sklepu znalazłem idealny model dla siebie i jestem z niego zadowolony po dziś dzień.

SaraM
Gość
SaraM

Kiedyś na pierwszym roku studiów, koleżanka codziennie przynosiła ze sobą tableta 2w1. Początkowo uważaliśmy, że to dla szpanu. Wiadomo, żeby się pokazać zwłaszcza, że było to na początku semestru. Akurat zdarzyło się tak, że robiłam prezentację z nią i mogłam osobiście zobaczyć bliżej jej tableta. O dziwo bardzo mnie pozytywnie zaskoczył. Miesiąc później zakupiłam podobnego do jej i użytkuje go do dzisiaj. Jestem bardzo zadowolona mimo wcześniejszych uprzedzeń .

JoannaPiwkoPiw
Gość
JoannaPiwkoPiw

Takie urządzenia to ulepszona wersja tradycyjnych, znanych każdemu tabletów. Fajnie, że technologia idzie do przodu i że możemy korzystać z nowych rozwiązań jakie oferuje nam rynek, aby praca zarówno w domu, na studiach czy biurze była dużo wygodniejsza i co ważniejsze, abyśmy w każdym miejscu mogli załatwić pilną sprawę.

Asiulek1234
Gość
Asiulek1234

Moja koleżanka z uczelni zakupiła takiego tableta 2w1. Jest bardzo poręczny i praktyczny. Na studiach sprawdza się perfekcyjnie. Niedługo sama idę zakupić taki sprzęt. Bardzo ułatwia życie i jest dużo lepszy niż zwykły tradycyjny tablet.

asiak96
Gość
asiak96

Bardzo ciekawy i wyczerpujący artykuł. Cieszę się, że na niego trafiłam zwłaszcza, że jestem przed zakupem tabletu. Teraz wiem, że oprócz tradycyjnego tabletu warto też rozejrzeć się za tabletem 2w1.