Tablet to nie zabawka

      Brak komentarzy do Tablet to nie zabawka

Tablet to nie zabawka

Tablet to w ostatnich latach dosyć popularny pomysł na prezent dla dziecka: na I Komunię Św., urodziny, za dobre oceny na końcu roku, czy ukończenie szkoły z wysoką średnią.

Do czego tabletów używają dzieci i młodzież? Najczęściej po prostu do zabawy, gier i przeglądania Internetu.

Tymczasem tablet zaczyna wypierać powoli laptopy, przynajmniej w sytuacjach, kiedy użytkownik sporo się przemieszcza, wykonując swoje obowiązki. Urządzenie to jest mniejsze i przede wszystkim lżejsze od przenośnego komputera, często też pełni funkcję telefonu komórkowego, jeśli ma miejsce na karty sim. Może być więc pełnoprawnym narzędziem pracy, służącym do kontaktu, przeglądania sieci, sprawdzania poczty elektronicznej i odnotowywania na bieżąco np. zamówień składanych przez klientów.

Tablet coraz częściej jest traktowany jako narzędzie służące nauce. Ma on zwykle wbudowaną pewną pamięć wewnętrzną, którą można powiększyć zewnętrzną kartą pamięci. To daje naprawdę sporo miejsca na podręczniki, lektury i programy służące nauce. Osiągane wyniki mogą być od razu przesyłane do nauczyciela.

W coraz większej liczbie szkół, tablety zastępują sporą ilość podręczników i zeszytów ćwiczeń, które – w papierowej formie – są ciężkie i zajmują sporo miejsca. Powodują więc spore obciążenie dla dzieci i młodzieży. Śmiało można więc stwierdzić, że tablet to oszczędność miejsca i czasu – łatwiej znaleźć w nim właściwą stronę podręcznika, bez wertowania często grubego tomu.

Dzieci i młodzież żyją dzisiaj w świecie przepełnionym mediami i elektroniką i można to wykorzystać na ich korzyść. Godziny spędzone nad tabletem mogą skutkować przyswojeniem i utrwaleniem wiedzy w milszy sposób, niż pozbawione sensu wkuwanie suchych faktów, które po kolejnej klasówce, czy egzaminie w dużej części zostaną zapomniane.

Dzięki tabletowi, jego użytkownik, może mieć cały czas pod ręką spory pakiet danych, informacji oraz materiałów, które wciąż można przetwarzać i uzupełniać.

Oczywiście należy przede wszystkim uświadomić prawidłowe podejście do tabletów dzieciom – wielu z nich bowiem kojarzą się one wyłącznie z zabawą w postaci nic niewnoszących do głowy gier.

Tablety są już obecne w codziennym życiu i – zamiast z tym walczyć – można je wykorzystać i do dobrych celów: pracy i nauki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o