Tablet z łącznością 3G/4G

      9 komentarzy do Tablet z łącznością 3G/4G

Tablet z łącznością 3G/4G

Dzisiaj tablety stały się urządzeniami powszechnego użytku. Służą do zabawy, rozrywki, pracy, kontaktów i przeglądania sieci. Najczęściej można się za ich pośrednictwem połączyć z Internetem dzięki wbudowanej funkcji Wi-Fi. Co jednak, jeśli użytkownik nie znajduje się w zasięgu takiej sieci?

Coraz więcej tabletów posiada wbudowany modem 3G i ma miejsce na kartę SIM. Dzięki temu tablet staje się urządzeniem obsługującym mobilny Internet proponowany przez obecnych na rynku operatorów telefonii komórkowej. Posiadanie takiego tabletu jest równoznaczne z możliwością surfowania po sieci w każdym miejscu, gdzie operator właściciela urządzenia ma zasięg. A operatorzy starają się w tej kwestii wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich abonentów, w skutek czego, na mapie Polski jest coraz mniej białych plam, czyli miejsc bez zasięgu mobilnego Internetu.

Trzeba też podkreślić, że wiele otwartych sieci Wi-Fi stwarza pewne zagrożenie dla danych osób, którzy korzystają w ten sposób z sieci internetowej. Nie zaleca się np. logowania przez przypadkowe Wi-Fi do swojego banku. O wiele lepiej wykorzystać do tego celu Internet mobilny w tablecie z funkcją 3G.

Tablety z miejscem na kartę SIM czasem mogą spełniać też funkcję telefonu – mogą, ale nie muszą, więc jeśli taka opcja interesuje kupującego, warto wypytać o parametry konkretnych modeli w danym sklepie.

Na rynku zaczynają się też pojawiać tablety z modemem 4G, dzięki czemu, właściciel takiego urządzenia może korzystać z Internetu LTE, będąc w jego zasięgu. W ten sposób zyskuje on jeszcze szybsze łącze, niż przy wykorzystaniu tabletu jedynie z 3G. Dzięki temu łatwiej grać on-line lub oglądać  umieszczone w sieci filmy.

Tablety zaczynają w niektórych kręgach wypierać nawet nieduże komputery przenośne.  Są bowiem od nich cieńsze i lżejsze i nigdy nie wymagają klawiatury. Zdobywają dzięki temu coraz szersze rzesze użytkowników. Ci zabierają tablety np. na wakacje, robią nimi zdjęcia i od razu dzielą się nimi ze znajomymi w Internecie. Są też w stałym kontakcie z rodziną.

Tablet 3G/4G staje się więc użytecznym towarzyszem, niezależnie, czy jego użytkownik idzie tylko do pracy, czy jedzie na drugi koniec kraju.

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Kasia z WejherowaMariuszSaraRAleksandraGMilena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Jeśli komuś zależy na niskiej cenie to polecam tablet GoClever Tab M813G.
Sam taki posiadam już od miesiąca i jak na razie nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. A co do ceny to można go już dostać za około 600 zł i to z wliczoną już przesyłką. Ja kupiłem jeszcze jak najniższa cena to było 609 zł.

Zenek
Gość
Zenek

Ja zwrócił bym uwagę że panoramiczne ekrany są moim zdaniem dużo gorszym rozwiązaniem (a dużo lepszym i tańszym dla producenta). Dlatego uważam że IPad jest świetnym sprzętem, choć jeśli kiedykolwiem miałbym się zniżyć do kupienia tabletu to tylko z Win8

Tomasz
Gość
Tomasz

Tylko nie tablety KIANO, kupiłem i żałuję, jeden miesiąc użytkowania i dwa miesiące w serwisie, porażka, a do wymiany tylko akumulator, po pierwszej reklamacji tablet odesłali nie naprawiony.

Kasia
Gość
Kasia

Ten zasięg 3G/ 4G jest chyba ogolnie najlepszym zasięgiem internetu. Przynajmniej ja tak uważam, bo sama mam . Nie zmieniam na inny bo myślę, ze prędkość jest zadowalająca. Duży wpływ ma sprzęt, w którym obsługiwany jest dany zasięg. Więc na pewno warto zainwestować w coś poprostu lepszego.

Milena
Gość
Milena

To prawda w dzisiejszych czasach tablety zastępują nie tylko laptop czy komputer ale również telefon, dzięki czemu można z nich korzystać w każdej chwili i czasie, oczywiście jeśli nie padnie nam bateria.

AleksandraG
Gość
AleksandraG

Zgadzam się z przedmówcami, iż wyposażenie tabletu w 3G/4G jest przydatne, lecz często tego typu urządzenia są wykorzystywane w domu, więc często WI-Fi wystarcza.

SaraR
Gość
SaraR

Tablety są z pewnością bardziej poręczne, będąc w pracy, na wyjeździe czy na studiach. Nie zmuszają nas do dźwigania dużego laptopa, który oprócz swojej wagi zajmuje również miejsce. Teraz kiedy możemy swobodnie śmigać na tabletach z łącznością 3 G oraz 4 G dużo bardziej ułatwia nam to pracę. Tablet jest tak pomiedzy telefonem a komputerem. Nie jest ani za duży ani za mały,a funkcje tych urządzeń są wciąż dopracowywane dzięki czemu wciąż mamy jakieś nowości i różne bajery.

Mariusz
Gość
Mariusz

Urządzenia z tego typu łącznością, są bardzo przydatne. Szybko działający internet mobilny jest rzeczą bez, której sobie nie wyobrażam korzystania z mojego tabletu, urządzenia bez 3G lub 4G są moim zdaniem wręcz bezużyteczne.

Kasia z Wejherowa
Gość
Kasia z Wejherowa

Tablet podobnie jak telefon komórkowy musi posiadać odpowiednie funkcje, aby móc z niego swobodnie korzystać. Moim zdaniem tablet bez 3G lub 4G jest urządzeniem całkowicie zbędnym w codziennym użytkowaniu. Jeśli kupować tablet to tylko taki, który ma wiele przydatnych funkcji.