Tablet z łącznością 3G/4G

      9 komentarzy do Tablet z łącznością 3G/4G

Tablet z łącznością 3G/4G

Dzisiaj tablety stały się urządzeniami powszechnego użytku. Służą do zabawy, rozrywki, pracy, kontaktów i przeglądania sieci. Najczęściej można się za ich pośrednictwem połączyć z Internetem dzięki wbudowanej funkcji Wi-Fi. Co jednak, jeśli użytkownik nie znajduje się w zasięgu takiej sieci?

Coraz więcej tabletów posiada wbudowany modem 3G i ma miejsce na kartę SIM. Dzięki temu tablet staje się urządzeniem obsługującym mobilny Internet proponowany przez obecnych na rynku operatorów telefonii komórkowej. Posiadanie takiego tabletu jest równoznaczne z możliwością surfowania po sieci w każdym miejscu, gdzie operator właściciela urządzenia ma zasięg. A operatorzy starają się w tej kwestii wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich abonentów, w skutek czego, na mapie Polski jest coraz mniej białych plam, czyli miejsc bez zasięgu mobilnego Internetu.

Trzeba też podkreślić, że wiele otwartych sieci Wi-Fi stwarza pewne zagrożenie dla danych osób, którzy korzystają w ten sposób z sieci internetowej. Nie zaleca się np. logowania przez przypadkowe Wi-Fi do swojego banku. O wiele lepiej wykorzystać do tego celu Internet mobilny w tablecie z funkcją 3G.

Tablety z miejscem na kartę SIM czasem mogą spełniać też funkcję telefonu – mogą, ale nie muszą, więc jeśli taka opcja interesuje kupującego, warto wypytać o parametry konkretnych modeli w danym sklepie.

Na rynku zaczynają się też pojawiać tablety z modemem 4G, dzięki czemu, właściciel takiego urządzenia może korzystać z Internetu LTE, będąc w jego zasięgu. W ten sposób zyskuje on jeszcze szybsze łącze, niż przy wykorzystaniu tabletu jedynie z 3G. Dzięki temu łatwiej grać on-line lub oglądać  umieszczone w sieci filmy.

Tablety zaczynają w niektórych kręgach wypierać nawet nieduże komputery przenośne.  Są bowiem od nich cieńsze i lżejsze i nigdy nie wymagają klawiatury. Zdobywają dzięki temu coraz szersze rzesze użytkowników. Ci zabierają tablety np. na wakacje, robią nimi zdjęcia i od razu dzielą się nimi ze znajomymi w Internecie. Są też w stałym kontakcie z rodziną.

Tablet 3G/4G staje się więc użytecznym towarzyszem, niezależnie, czy jego użytkownik idzie tylko do pracy, czy jedzie na drugi koniec kraju.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
3 lat temu

Jeśli komuś zależy na niskiej cenie to polecam tablet GoClever Tab M813G.
Sam taki posiadam już od miesiąca i jak na razie nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. A co do ceny to można go już dostać za około 600 zł i to z wliczoną już przesyłką. Ja kupiłem jeszcze jak najniższa cena to było 609 zł.

Zenek
Zenek
3 lat temu

Ja zwrócił bym uwagę że panoramiczne ekrany są moim zdaniem dużo gorszym rozwiązaniem (a dużo lepszym i tańszym dla producenta). Dlatego uważam że IPad jest świetnym sprzętem, choć jeśli kiedykolwiem miałbym się zniżyć do kupienia tabletu to tylko z Win8

Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Tylko nie tablety KIANO, kupiłem i żałuję, jeden miesiąc użytkowania i dwa miesiące w serwisie, porażka, a do wymiany tylko akumulator, po pierwszej reklamacji tablet odesłali nie naprawiony.

Kasia
Kasia
3 lat temu

Ten zasięg 3G/ 4G jest chyba ogolnie najlepszym zasięgiem internetu. Przynajmniej ja tak uważam, bo sama mam . Nie zmieniam na inny bo myślę, ze prędkość jest zadowalająca. Duży wpływ ma sprzęt, w którym obsługiwany jest dany zasięg. Więc na pewno warto zainwestować w coś poprostu lepszego.

Milena
Milena
3 lat temu

To prawda w dzisiejszych czasach tablety zastępują nie tylko laptop czy komputer ale również telefon, dzięki czemu można z nich korzystać w każdej chwili i czasie, oczywiście jeśli nie padnie nam bateria.

AleksandraG
AleksandraG
3 lat temu

Zgadzam się z przedmówcami, iż wyposażenie tabletu w 3G/4G jest przydatne, lecz często tego typu urządzenia są wykorzystywane w domu, więc często WI-Fi wystarcza.

SaraR
SaraR
3 lat temu

Tablety są z pewnością bardziej poręczne, będąc w pracy, na wyjeździe czy na studiach. Nie zmuszają nas do dźwigania dużego laptopa, który oprócz swojej wagi zajmuje również miejsce. Teraz kiedy możemy swobodnie śmigać na tabletach z łącznością 3 G oraz 4 G dużo bardziej ułatwia nam to pracę. Tablet jest tak pomiedzy telefonem a komputerem. Nie jest ani za duży ani za mały,a funkcje tych urządzeń są wciąż dopracowywane dzięki czemu wciąż mamy jakieś nowości i różne bajery.

Mariusz
Mariusz
3 lat temu

Urządzenia z tego typu łącznością, są bardzo przydatne. Szybko działający internet mobilny jest rzeczą bez, której sobie nie wyobrażam korzystania z mojego tabletu, urządzenia bez 3G lub 4G są moim zdaniem wręcz bezużyteczne.

Kasia z Wejherowa
Kasia z Wejherowa
3 lat temu

Tablet podobnie jak telefon komórkowy musi posiadać odpowiednie funkcje, aby móc z niego swobodnie korzystać. Moim zdaniem tablet bez 3G lub 4G jest urządzeniem całkowicie zbędnym w codziennym użytkowaniu. Jeśli kupować tablet to tylko taki, który ma wiele przydatnych funkcji.