Laleczki lol budzą większe zainteresowanie wśród dziewczynek, niż granie na tablecie lub smartfonie.

Już nie tylko laleczki lol budzą zainteresowanie dzieci, ale cała związana z nimi infrastruktura. Pojawiają się więc, już nie tylko akcesoria typu zwierzaczki, siostrzyczki, ale również domki, placyki zabaw, samochodziki.

Laleczki lol, osiągają najwyższe notowania na rynku zabawek dla dziewczynek w przedziale od 4 do 8 lat. Ostatnio, pojawiła się trzecia seria i mnóstwo dodatków do laleczek w postaci małych siostrzyczek i zwierzątek. Dlaczego tak niedroga i niepozorna zabawka, budzi tyle emocji wśród dzieci? Może jest to związane z niespodzianką ukrytą w tajemniczej kuli, w której pod różnymi warstwami oprócz samej laleczki lol, znajduje się jeszcze wiele innych dodatków.

Są więc: naklejki, ubranka, torebki, biżuterie, wanienki, buteleczki itd. Laleczka w kuli niespodziance nie tylko budzi wiele emocji wśród dzieci podczas rozpakowywania, ale również sprawia, że staje się zabawką na bardzo długi czas. Nie jest to więc zabawka, typu niespodzianka w czekoladzie, która po otwarciu bawi dziecko przez 2 minuty. Dużym plusem zabawki jest wysoka jakość wykonania, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, nawet tym najmłodszym dziewczynkom. Oprócz tajemnicy podczas otwierania kuli niespodzianki, lalka posiada jeszcze dwie inne ważne cechy, mianowicie – charakter i umiejętności. Nigdy bowiem nie wiadomo, jaką laleczkę nasze dziecko dostanie, dopóki nie otworzy kuli, a może to być, np: tancerka, aktorka, błyszcząca modelka, lub opiekuńcza mamusia.

Wszystkie laleczki posiadają odpowiednie stroje i dodatki, które wskazują na ich umiejętności. Inna ciekawa funkcja laleczek lol, to zmienianie kolorów pod wpływem wody, mogą więc być używane również podczas kąpieli. Prawie wszystkie laleczki mogą siusiać, płakać, pluć, lub pić napoje, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność w czasie zabawy. W każdej kuli, oprócz akcesorii i laleczek znajdują się również naklejki, oraz dodatkowe opisy, wskazujące do jakiego klubu, należy określona laleczka. Producent przewidział 8 klubów, mamy więc: klub duchów, klub radosny, klub przeciwniczek, klub błyszczących, klub zmieniających kolor, klub tancerek, klub aktorek, oraz klub sportowy. Wszystko to sprawia, że dzieci nie tylko stają się małymi kolekcjonerkami, ale również tworzą ciekawe historie związane z laleczkami, które są nawet nagrywane i prezentowane na popularnych you tube. Dziewczynki, dzięki zróżnicowanym osobowościom laleczek, bawią się, tworząc również interesujące interakcje.

Są to na przykład rywalizacje klubów, konkursy piękności, w których biorą udział laleczki z różnych klubów, lub zabawa w przedszkole, lub szkołę dla lolek, gdzie laleczki uczą się, rozrabiają, recytują wiersze, lub śpiewają piosenki. Okazuje się więc, że zabawka przedstawia również dużą wartość edukacyjną. Na rynku zaczyna się pojawiać także wiele zabawek, które służą do budowania całej infrastruktury dla tych piękności. Są to domki, samochodziki, wózeczki, placyki zabaw i wiele jeszcze innych przydatnych akcesorii. Umożliwia to, tworzenie coś w rodzaju krainy laleczek, a dzięki temu reżyserowanie też przez dziecko interesujących przygód. Wśród dzieci, zauważono również większe zainteresowanie zabawą laleczkami, niż np. grą na tablecie lub telefonie. Co w czasach całkowicie opanowanych przez urządzenia elektroniczne, jest bardzo dużym osiągnięciem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna sobek
Anna sobek
4 lat temu

Nie mam dzieci i jestem raczej nie w temacie. Zastanawiam się co jest fenomenem tych laleczek – dziwi mnie, że tyle osób szaleje na ich punkcie i to nie tylko dzieci ake także dorośli – jest to bardzo ciekawe.

Kaśka
Kaśka
4 lat temu

Generalnie wszystkie nowości budzą zainteresowanie wśród dzieci. Jeśli zabawka jest dobrze wykonana, ciekawa, ma różne ciekawe funkcje i do tego atrakcyjnie wygląda, to nic dziwnego, że każda dziewczynka chce ją mieć.

weronika
weronika
4 lat temu

o to ciekawe, bo jak dla mnie to laleczki lol nie są aż tak wspaniałe. Ja tam wolę grę na tablecie. Choć w jakiś sposób laleczki
lol mają swój urok. Gry na tablecie są lepsze

Kasia
Kasia
4 lat temu

Laleczki lol jak jest wyżej napisane sa dla dzieci w przedziale 4-8 lat. To pytanie dla dorosłych czy Wy juz w takim wieku dajecie telefony/ tablety dzieciom? Przeraża mnie taka nieodpowiedzialność. Niech dziecko mając 4 lata naj[pier nauczy się dobrze mówić i rozumieć niż dawać mu takie sprzęty drogie do ręki.

Basia
Basia
4 lat temu

Też wydaję mi się, że nowości wywołują sporo emocji u dzieci, jednak cena tych laleczek nie zawsze pozwala rodzicom na ich zakup. każdy ma inne zdanie w tej kwestii. Zawsze staram się racjonalnie myśleć na temat zabawek.

Martyna
Martyna
4 lat temu

Nie każde dziecko wybierze jednak laleczkę LOL, są ciekawsze zabawki i w duże lepszej cenie. Jak dla mnie to kolejny wymysł producenta zabawek, który na pewno chcę zarobić.

Kaja
Kaja
4 lat temu

Ciekawe czy te laleczki są aż tak fantastyczne, jak wszędzie o nich mówią i piszą. Mi osobiście szkoda by było wydać tyle kasy na jakąś laleczkę w kuli. Może to jakaś chwilowa fascynacja małymi laleczkami, która za jakiś czas minie.

Gosia
Gosia
4 lat temu

Moje dzieci przetestowały laleczki jednak nie budziły w nich nie wiadomo jakiego zachwytu, bywało tak, że wracały do swoich starych zabawek, także na własnym przykładzie przekonałam się, że po prostu nie ma szału.

mala1234
mala1234
4 lat temu

Gdyby mój syn był by dziewczynką chętnie bym kupiła chociaż na chwilę bym go czymś zajęła . Szkoda , że w moich czasach nie było takich laleczek

Anka
Anka
4 lat temu

Ta moda na te laleczki doszła już i do naszego przedszkola. Dzieci chcą jak zawsze gdy pojawi się jakaś nowość ale jak dla mnie to póki co temat do zastanowienia. I nie wiem czy faktycznie zainteresowanie byłoby większe aniżeli tabletem czy bajkami. Obawiam się że jak z większością nowych zabawek u nas, 5 minut fajna jest nowa zabawka i rzucona w kąt.. Gwarancji nie ma na ile byłyby zainteresowane a koszt jednak spory.

Przemek z Ozimka
Przemek z Ozimka
4 lat temu

I żeby te laleczki LOL czegoś uczyły, a to zwykła plastikowa lalka, z gumowymi ubrankami, plastikową kulą, która wzbudza wielkie wow wśród dziewczynek, bo jest po prostu o niej głośno. Za chwile wszyscy o nich zapomną, a rodzice muszę wydać ciężko zarobione pieniądze na takie coś. Cóż, zastanawiam się co będzie w modzie kiedy mój syn zacznie się interesować takimi zabawkami.

Jeny
Jeny
4 lat temu

Hmm myślę, że fajne rozwiązanie, ciekawy pomysł. Zastanawiam się czy moja córa długo i w ogóle chętnie by się tym pobawiła. Może warto spróbować i przekonać się czy będzie wielkie WOW

Anka
Anka
4 lat temu

Też słyszałam o tych laleczkach ostatnio dużo. To jakiś nowy fenomen czy co? No, fajne jest to, że wiele dzieci woli laleczki niż gdy na komputerze czy tablecie, bo przecież tyle się mówi o tym, że należy ograniczyć dzieciom dostęp do urządzeń. Jednak myślę, że każda przesada jest szkodliwa – jak się dziecko zafiksuje na punkcie takich laleczek, to też niedobrze. Fajnie, ale wszystko musi być z umiarem.

Paulina
Paulina
4 lat temu

No właśnie nie wszyscy rodzice w ogóle wiedzą o istnieniu takich laleczek L.O.L. Cały fenomen polega chyba na kupieniu kota w ,,piłce” bo jest to lalka ukryta w kuli której w sklepie nikt nie otworzy zeby móc przetestować. Dopiero w domu jest wow albo rozczarowanie. To też zależy od dziecka ale myśle, ze na dłużej jeśli córka nie ma rodzeństwa to szybko się nudzi.

Agata
Agata
4 lat temu

Byłam z córką w sklepie Carrefour i tam mijałyśmy te laleczki L.O.L w kuli specjalnie zwróciłam uwagę czy zechce je kupić. Jakie było moje zaskoczenie kiedy powiedziała, że to nic ciekawego i możemy iść dalej. Dobrze, że nie kupiłam tego bez niej. Z drugiej strony to nie majątek 36 zł ale czy to jest adekwatna cena do takiego drobiazgu?