Agencja pracy Dobra tel. 533 024 116

      Brak komentarzy do Agencja pracy Dobra tel. 533 024 116

Na jakich zasadach działa leasing gości z Ukrainy a co warto o nim umieć?

Agencja pracy Resko tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing gości z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w bliskim świata. Chociaż do tej chwile leasing kojarzył nam się głównie z rządem umowy, potocznie polecany jest jak uzupełnienie przenoszące się również do zatrudnienia. Ludzie z Ukrainy są u nas coraz bardziej atrakcyjni, oraz od 2014 roku ich liczba w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie naszego rynku na gości jest coraz wyższe, oraz wielu spośród nich dba jak zatrudnić gościa na normalnych zasadach. Może ułatwić w tym akurat leasing gości z Ukrainy, oferowany przez przyjazne i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Resko tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w bliskim świata

Ludzie z Ukrainy są chętnie brani w Polsce, ponieważ polski rynek szybko się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na targu może zabraknąć nawet miliona rodzimych pracowników! W takim przypadku kwestia tego, jak zatrudnić cudzoziemca staje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni wymagali starać się o przyjęcie pracowników, i nie na odwrót, jak istniałoby do tej chwile. Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę lub rozpoczynają się właśnie tych działań, które odpowiadają im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w bliskim kraju stanowi wyjątkowo dostępna do kupienia, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest tanie, oraz goście z Ukrainy uznawani są za dobrych pracowników, którzy wiedzą się na wielu zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje też dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w bliskim świata podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą polegać na skuteczniejsze zyski niż na Ukrainie, oraz do tego benefity społeczne i delikatne życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że pozycje na akcję w niniejszym świata są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą jednak znaleźć zdecydowanie lepszą praktykę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas popularna oraz miejsc pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Resko tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności powiązane z zatrudnianiem Ukraińców. Wartości te w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w znaczącym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą posiadać wizy, jakie będą uprawniały ich do służbie w regionie. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na pewny termin, i nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może przystąpić na etap 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym czasie musi się starać o kolejne zezwolenie.

Agencja pracy Resko tel. 533 024 116

Leasing gości z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna organizacja pracy zabiera się procedurą określaną jako leasing gości z Ukrainy. Dzięki temu dużo właścicieli nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem angażuje się organizacja pracy – https://www.europework.pl/, jaka funkcjonuje na gruncie całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, zgodnie z preferencjami pracodawców. Dzięki temu w dostępny i również szybki pomoc można zdobyć nowych gości z Ukrainy, bez potrzeb przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Agencja pracy leczy oraz w załatwianiu form i odnosi je do minimum. Pobiera za to małe prowizje, które oddają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co istotne, i sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która szuka dla nich przełożonych i negocjuje korzystne warunki. Dzięki temu nie muszą oni poszukiwać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli obejmuje ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz wyższe, dlatego leasing gości z Ukrainy na może będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Resko tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments