Ciacho Dobrzany

      Brak komentarzy do Ciacho Dobrzany

Ciacho to doskonała a jedna z niewielu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w współczesnym filmie nieco odchodzi od typowego charakteru swojej książki.

Ciacho Dębno

Nie zdradza on a ważnego tematu zainteresowania – wciąż spędzamy w zespołach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi niezmiernie ciekawą policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Znacznie łatwo dowiadujemy się kto za tym ludziom mieszka i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki czynnik miała ta kobieta też jak dużo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Dębno

Komedia z powodem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można określić i ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, a jeszcze każdy bez wyjątku zarabia na właściwą miłość. Znaczenie to jest pokazane w ciekawy, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo powstaje w myśl, a i ich karykaturalność w ścisły sposób także bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z samego początku zaciekawia i cieszy, że widz w napięciu wygląda na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Miła i wyjątkowa obsada toż w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na jakimkolwiek plakacie filmu tego reżysera można sprawdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest odbierana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje ostatnie ważna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem przyjemnej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można sprawdzić aktorkę w znacznie bogatych okolicznościach. Z powodu na chwilę zajmuje się ona w sztukę prostytutki, później składa się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zauważyć i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zaobserwować, iż nie traci ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni głównej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to zarówno bardzo barwne postacie, które zasługują na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ważnymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w gospodarce Krzysia, znacznie dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie wielkie uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zaangażowania. Samo jest efektywne: każda z sytuacji na długo powstaje w myśl, a jednak między innymi o to teraz w filmach chodzi.

Ciacho Dębno

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim łatwa do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wyjątkowego zainteresowania. Opowiada dobrą historię w wygodny dla odbiorców sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje ostatnie obraz, który warto sprawdzić choćby dla świetnej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z historią „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie łatwy możliwość na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za dobry.

Ciacho Dębno

Źródło artykułu Ciacho

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o