Kino Golczewo

      Brak komentarzy do Kino Golczewo

Czy warto oglądać średnie i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo że czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A jednak jest tyle innych źródeł, dzięki którym można sprawdzić wybrany obraz i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Dziwnów

 

Pytanie, a czy kiedy nie są to jakieś duże koszty, można więc pozwalać sobie na badanie średnich i słabych filmów? Czy faktycznie możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć istniejesz tak pięknym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeżeli myślisz, że tak, to znawcą że nie jesteś! Uważasz się ale za niego, oraz to jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestie tych całych odbiorców filmowych zawierających się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym środkiem w formie krytyki, która bardzo często ale z marki ją wywołuje, w prawdy jest dopiero wiadrem pomyj i falą dobrego czy nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej krytyki w necie nie wzięło się przecież znikąd. A tutaj bynajmniej nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Problemem jest trochę podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy oraz niezachwiana wiara we prywatne głosy i myśli.

Kino Dziwnów

Otóż, próbując naświetlić ten główny problem można dotrzeć do sądzie, że dotyczy on często z przesadnego krytycyzmu, i ten robiony jest zazwyczaj faktem oglądania tylko tego, co chodzi do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to mówi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy wręcz złych – to natomiast niczemu nie służy? A w myśli wielu negatywnie działa na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Dziwnów

A zawsze jest inaczej. Kiedy tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co ciekawe, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W niniejszy pomoc można łatwo orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejś skali trzeba mieć dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy opinii czy recenzent, tym nic odniesień na jego sile, oraz tym samym trafniejsze są jego opinię. Potrafiło się więc wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni niszczą się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a często ten dający się w internecie swoimi spostrzeżeniami na materiał obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prosta nie! Chodzi raczej tu o mocne działanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niemożliwy, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To zajęcie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po pierwsze będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego autorze, i po różne w niniejszy wyjście z całą pewnością jeszcze dużo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo dokładnie zarówno plusy, lecz także i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Obecnie ważna ten proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, jaka spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Wówczas nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Dziwnów

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy szacuje się, że są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki system, jakby tenże tego wyglądał, tylko ich cena artystyczna jest smukła a żyć prawdopodobnie spotkają do gustu innemu użytkownikowi. Nie dość, że uzna ich kunszt, to dokonam się w nim myśl, że najczęściej żaden sąd nie jest typowy i spokojny, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać średnie i złe filmy powinna zawierać – Warto! A gdy kwalifikujesz się swoimi kwalifikacjami w internecie to masz taki obowiązek.

Kino Dziwnów

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o