Koszulki Miodowe lata Trzebiatów

“Miodowe lata” to ponadczasowy telenowela, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko uwierzyć, że cały telenowela jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Międzyzdroje

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została wyemitowana w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnorodnych stacjach telewizyjnych. Można je również łatwo odszukać w sieci wpisując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Międzyzdroje

Serial opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy ciągle szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie rosłej fortuny. Działania prowadzone przez nich w tym celu, stale kończą się porażkom i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, ciągle popadają w kłótnie między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha często udaje im się z nich wyjść bez konsekwencji, wiedzą również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie żyć.

Koszulki Miodowe lata Międzyzdroje

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, często chodzi poddenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Norek. Jest niesamowicie pomysłowy, zawsze obmyśla nowe pomysły, dzięki którym nareszcie uda mu się wzbogacić. Do swoich racji zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk marzy o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj starego typu. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Krawczyk w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Międzyzdroje

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i odrealnionych planów. Jego postać jest kontrastem dla postaci Krawczyka. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety często krytykują nielogiczne plany swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo dominującym charakterze, jest bezkompromisowa i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie szalone pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne problemy. Pomimo swojego spokojnego usposobienia, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Międzyzdroje

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z programu to znakomity pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi kultowe teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Międzyzdroje

Zobacz również serial miodowe lata

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o