Stomatologia estetyczna Police

Coraz bardzo osób ma z sposobów z poziomu stomatologii estetycznej, by bawić się atrakcyjnym wyglądem naszych zębów. Ale czy są one miłe dla dzieci? Warto zaznajomić się z niezwykle powszechnymi zabiegami i stwierdzić czy są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Barwice

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej ostatecznym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej kwalifikuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten przedstawia się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej warty na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z ograniczoną zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i uzyskany efekt jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Barwice

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zimno). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może spowodować nierównomierne lub nadmierne wybielenie dodatkowo że być okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Barwice

Według unijnej informacje z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w podobnym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, jednak że być używane tylko u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie reklamuje się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu innego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów i nowych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić kłopotu z tego typu osadami. Sam sposób jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do robienia piaskowania u niemowląt jest tenże jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany polega na leczeniu kamień nazębnego gromadzącego się w końcu szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w istocie nie ma przeciwwskazań do wykonywania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, wtedy można go zrealizować i będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję czystą i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego typu praktyk. Także jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, jednak nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z serii w przypadku koron ząb wymaga być oszlifowany w zdecydowanie większym stopniu. W kontaktu z czym, gdyby nie jest taka potrzebę daleko nie przeszkadzać w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Barwice

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o